20. 03. 2019

Potřetí v řadě

Nebyl to zápas, který by zvedal fanoušky ze sedadel, ale Beksa přesto našla cestu k výhře. Nad Brnem vedla celé utkání, v jehož závěru zkontrolovala vítězství o 15 bodů.

8. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. egoé Basket Brno 73:58
(17:6, 19:20, 12:18, 25:14)

Konečné skóre klame, vždyť ještě 3 minuty před koncem zápasu, za stavu 59:55, byli hosté reálně ve hře o vítězství.

Ačkoliv jsme v první čtvrtině udrželi Brno na pouhopouhých šesti nastřílených bodech, a ačkoliv jsme hned na startu druhé čtvrtiny vedli po trojce Viktora Půlpána už 20:6, cesta k (očekávanému) triumfu byla trnitější, než to zprvu vypadalo. Postupem času se z naší hry vytratila rychlost v přechodové fázi (v první čtvrtině jsme skórovali 7 bodů z rychlých protiútoků, v dalších třech čtvrtinách dohromady taktéž jen 7), kumulovali jsme míčové ztráty (v první čtvrtině pouze jediná, v následujích třech 15!), a tak se Brno přitáhlo ve druhé půli na rozdíl jediného koše (28. minuta - 43:42). Kritické momenty jsme však ustáli a hráli jsme kontrolovanou koncovku. "Byl to zvláštní zápas. Řekl bych, že jsme nechytili správný rytmus, nepodařilo se nám hrát v našem tempu," vysledoval trenér Levell Sanders. "V každém případě jsme rádi za výhru, protože si vážíme každého vítězství, které získáme," doplnil.

První koš sice zapsal hostující pivot Jakub Jokl, ovšem byl to jediný okamžik, kdy bylo egoé vpředu. Záhy jsme skórovali 10 bodů za sebou a v závěru první čtvrtiny Ondřej Kohout dvěma koši posunul náš náskok na 17:6.

Střelecky jsme nijak nezářili (z pole 7/22 - 31%), ovšem v útoku jsme doskočili 6 míčů (hosté jen jeden), měli jsme jedinou ztrátu a v obraně jsme předvedli velmi dobrou pasáž: brněnští hráči proměnili v úvodní části hry jen 3 z osmnácti střel z pole (úspěšnost 17%). "Odehráli jsme dobrou první čtvrtinu, ale pak jsme trošku polevili v agresivitě a soupeř se začal přitahovat," poznamenal rozehrávač Michal Svoboda.

Hned na startu druhé čtvrtiny Viktor Půlpán proměnil naši první trojku, jenže místo dalšího navyšování našeho náskoku přišlo útočné trápení. Úsek od 11. do 27. minuty jsme prohráli poměrem 23:36 a hosté se přitáhl na rozdíl jediného bodu! Dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny jsme vedli 46:44, ovšem v důležitých momentech jsme si hodně pomohli kvalitní defenzivní činností (a také nám přišly vhod soupeřovy ztráty míče): předlom závěrečných dvou čtvrtin jsme vyhráli 8:0 (hosté více než 6 minut neskórovali!), a byť ještě Farský, Nehyba a Stegbauer postarali o dramatizaci koncovky (59:55), definitivní jistotu nám dali trojkující Ozren Pavlovič a najíždějící Evan Singletary. "Co se týče obrany, můžeme být spokojeni s nasazením, s agresivitou, ale ta by neměla by být jen na obranné polovině hřiště, ale i na té útočné, což nám dnes chybělo. Měli jsme hodně příležitostí skórovat, ale neproměňovali jsme dobré pozice," zhodnotil duel Ell Sanders.

Top-skórerem utkání byl Ozren Pavlovič, jenž nastřádal 14 ze svých 23 bodů v poslední čtvrtině (střelba z pole 7/13, trestné hody 8/9, +9 doskoků). Další velice efektivní výkon vystřihl Kamil Švrdlík, jemuž na 19 bodů stačilo odehrát 23 minut (z pole 7/11, trestné hody 5/5), na druhé straně byl nejlepším střelcem Radek Farský, a to zejména díky velmi dobré bilanci trestných hodů (13 bodů, z pole 1/4, trestné hody 10/12). Brněnského lídra Deremyho Geigera jsme udrželi na pouhých 12 bodech (z pole 4/10).