20. 12. 2021

Postup za první půli

Dominantním výkonem v prvním poločase, který ovládla o 32 bodů, si Beksa zajistila postup do dalšího kola Českého poháru. Na paluvovce Snakes Ostrava jsme nakonec zvítězili rozdílem 23 bodů.

4. KOLO ČESKÉHO POHÁRU:

Snakes Ostrava vs. BK JIP Pardubice 82:105
(14:29, 18:35, 28:22, 20:19)

V Ostravě jsme ani jednou neprohrávali. Již v polovině první čtvrtiny jsme byli vpředu o 14 bodů (stav 7:21) a po naprosto suverénní druhé části, v níž jsme domácím nasypali dokonce 35 bodů, bylo o postupujícím rozhodnuto. Úvodní dvacetiminutovka se nesla ve znamení naší parádní střelby z dálky: proměnili jsme v ní 7 z 9 tříbodových pokusů (úspěšnost 77,8%!!! "První poločas jsme zvládli super. Hráli jsme dostatečně agresivně v obraně i v útoku, skoro nemůžu říct nic špatného," cenil si křídelník Josef Potoček výkonu svého týmu v první půli.

Hned zkraje třetí čtvrtiny, po koši uzdraveného Michala Svobody, rozdíl narostl na maximálních 35 bodů (34:69). Ve zbývající pasáži jsme však polevili a Snakes, vedeni produktivním duem Stehlík-Mička, vyhráli úsek od 22. do 31. minuty 32:17... "Druhá půle byla z naší strany mnohem horší. Hráli všichni, i mladí kluci, kteří měli možnost se ukázat, ale - při veškerém respektu k soupeři - nemůžeme s týmem, který hraje o stupeň níž, prohrát třetí i čtvrtou čtvrtinu," poukázal Josef Potoček na nepříznivý výsledek druhého poločasu (50:41). "Výhra se každopádně počítá a jsme rádi, že jsme splnili cíl a postoupili do dalšího kola," doplnil Pepíno, jenž byl s 18 body nejlepším střelcem Beksy (trojky 3/7).