Upravit stránku
12. 11. 2018

Poslední evropský výjezd


Dva a půl tisíce kilometrů vzdálený ruský Saratov je poslední destinací, do které se v rámci své letošní účasti v pohárové Evropě vydali pardubičtí basketbalisté.

5. KOLO FIBA EUROPE CUPU:

Avtodor Saratov (3/1) vs. BK JIP Pardubice (0/4)
středa 14. 11. v 16 hodin SEČ

V Moskvě je nyní o dvě hodiny více než v Česku, v Saratově činí rozdíl ještě o hodinu více, tedy +3 hodiny.

Utkání bude rozehráno v 19 hodin tamního času, čili v České republice bude v době úvodního rozskoku 16 hodin.

Avtodor Saratov se momentálně dělí o 1. místo ve skupině D s izraelskou Ness Zionou - oba týmy mají shodnou bilanci 3/1. Ruský tým přitom vstoupil do základní fáze třemi výhrami v řadě, první neúspěch zaznamenal až v minulém týdnu, kdy prohrál v Izraeli 86:104 (nejvíce bodů: Kravish 21, Golden 19, Zabelin 12, Moore 11...). Avtodoru se nedařilo ani ve víkendovém zápase VTB ligy, ve své hale nestačil na Cmoki Minsk 95:99 (nejvíce bodů: Kravish 22, Golden 18, Buford 15, Moore 11, McLean 10...).

Beksa zatím na své premiérové vítězství ve FIBA Europe Cupu čeká, naposledy podlehla nizozemskému New Heroes 63:68. A ačkoliv již neživí naději na postup do další fáze, kouč Levell Sanders zdůrazňuje: "Každý zápas je pro nás důležitý. Chceme posouvat náš výkon, chceme si budovat sebedůvěru," říká Ell.

První vzájemné utkání v Pardubicích nabídlo nezvyklou přestřelku. Ještě na začátku poslední čtvrtiny jsme byli pozadu o jediný bod (70:71), jenže pak Saratov nastřílel 8 bodů v řadě a v závěru zkontroloval dvoucifernou výhru 90:102 (nejvíce bodů: Jackson 21, Kohout 13, Williams 13, Škranc 11, Benjamin 11... - Golden 25, Buford 23, McLean 14, Zabelin 12, Kravish 10...).

"Saratov má velmi kvalitní tým. Silné hráče ve hře 1 na 1, kvalitní střelce, dobré pivoty. Utkání s takovýmto soupeřem je pro nás výborný test." Ofenzivní sílu představuje zejména americká trojice Buford-Golden-McLean, která společně zajišťuje průměrně 56,5 bodu (!), na dalších více než 20 bodů se skládá podkošové duo Zabelin-Kravish.

Cíl Beksy je jasný: pokusit se eliminovat klíčové hráče Avtodoru, především se však maximálně koncentrovat na svůj vlastní výkon. "Je pro nás důležité dál posouvat náš výkon," přikývl Levell Sanders. Jaké faktory považuje za klíčové pro příznivý vývoj neubližšího duelu? "Zastavení přechodové fáze domácích, to je první věc. V prvním utkání v Pardubicích měli spoustu rychlých střel z protiútoků nebo poloprotiútoků. Potřebujeme také limitovat vlastní ztráty míče, soustředit se na doskok, a také je možné, že Saratov bude měnit způsob obrany, na což také případně musíme dobře reagovat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti