Upravit stránku
18. 05. 2016

Poslední domácí zápas. Bude bronzový?


Vítězství Beksy rovná se bronzový konec sezony, výhra Prostějova znamená protažení série o 3. místo do rozhodujícího třetího utkání. Zápas číslo 2 již ve čtvrtek v Pardubicích.

PLAY-OFF, O 3. MÍSTO:

BK JIP Pardubice vs. Ariete Prostějov
čtvrtek 19. 5. v 18 hodin

Vstupní duel do série o bronzové medaile lépe zvládly Pardubice. Na Hané mírně zaostávaly jen v úvodu utkání (Orli vedli celkem jen 3,5 minuty), od druhé čtvrtiny už měly utkání pod kontrolou. Ve třetí čtvrtině narostl rozdíl ve skóre až na 19 bodů a podobným rozdílem zápas i skončil (65:83).

Jaká pozitiva ze Zápasu 1 si Beksa může přenést i do Duelu 2? "Určitě si můžeme přenést tlak, jaký jsme vytvářeli v obraně. Nenechali jsme prostějovské hráče rozeběhnout do protiútoku, nenechávali jsme jim jednoduché situace," odpověděl kouč Levell Sanders.

Orli jsou týmem, který je hodně nebezpečný střelbou z dálky, a obzvlášť v současnosti, při absenci pivotů Roseboroa a Šteffela, chce na trojky jistě hodně spoléhat. "Je to jedna z důležitých taktických věcí pro tuto sérii, nepouštět soupeřovy střelce do otevřených trojkových pozic. Prostějov má spoustu hráčů, kteří dokážou trefovat i těžké střely, například Slezáka, Palyzu, Marka... I v dalších zápasech této série budeme chtít pokračovat v tom, nedávat jim prostor," uvedl dále Levell Sanders.

Orli hrají v určitých pasážích jen s jedním klasickým pivotem - k dispozici mají Jana Tomance a Michala Norwu. V prvním duelu se opakovaně snažili vyvést Beksu z útočného rytmu změnou obrany z osobní na zónovou.

Při nižší sestavě, v době, kdy má Prostějov na hřišti jediného klasického podkošového hráče, po přebrání v obraně, se pardubičtí hráči dostávají do výhody, tzv. mismatchů.

Jak byl Levell Sanders spokojen s jejich využíváním?

"V prvním utkání jsem nebyl příliš spokojený. Měli jsme mnoho situací, kdy jsme měli dát míč do vnitřního prostoru a neudělali jsme to, nebo to trvalo dlouho - z toho vznikaly nepříjemné situace, například útočný faul Jobiho Walla nebo odpískané 3 sekundy Radkovi Nečasovi. Tohle je věc, na které musíme zapracovat a kterou musíme v příštím utkání zlepšit," dodal kouč Beksy.

Parkování u Sportovní haly Dašická

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti