07. 12. 2022

Drama a porážka

Návrat na domácí palubovku po sérii venkovních zápasů Bekse zhořkl. Napínavý duel s Děčínem rozhodla závěrečná tříminutovka, v níž jsme bohužel ztratili pětibodový náskok a koncovku zvládli lépe hosté.

PŘEDEHRÁVKA 13. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 74:76
(18:22, 20:17, 20:15, 16:22)

Oba týmy vedly v průběhu utkání maximálně o 8 bodů: hosté v první čtvrtině (po 4 odehraných minutách 4:12), Beksa ve třetí (v 29. minutě 56:48). Klíčové okamžiky se však odehrály až v závěrečné části hry. V 35. minutě, za stavu 64:60, musel nuceně do šatny pardubický lídr Tomáš Vyoral, jemuž rozhodčí odpískali druhou nesportovní osobní chybu v zápase. Válečníci natáhli v úseku od 36. do 40. minuty svou šňůru na 2:12 a v koncovce, navzdory úspěšným trojkám a Davida Pekárka, uhájili těsné vítězství. "Gratuluji hostům k výhře. O přestávce jsme si řekli, že se potřebujeme soustředit především sami na sebe a hrát to, co chceme. Ve třetí čtvrtině se nám to dařilo, ale tu čtvrtou zase ovládl Děčín," smutně konstatoval asistent trenéra Vanja Miljković.

Ještě stále běžela teprve 4. minuta a nespokojený kouč Dino Repeša už přerušoval běh utkání svým prvním oddychovým časem: hosté totiž velmi rychle nasypali 8 rychlých bodů a odskočili do 8bodového trháku. Po celý průběh první čtvrtiny nás trápily míčové ztráty (6), z nichž hosté vytěžili 8 snadných bodů. Ani ve druhé části se nám nepodařilo jít bodově dopředu, byť jsme několikrát vyrovnali (15. minuta - 29:29, 16. minuta - 32:32, 20. minuta - 36:36). "Děčín dával jednoduché koše a my ne, v tom byl rozdíl, to musíme zlepšit. Je potřeba se více zkoncentrovat a myslet na to, že každý koš se počítá," hodnotil pivot Robert Rikić první půli do kamery BeksaTV.

A pronesl prorocká slova, vždyť právě o jediný koš jsme nakonec prohráli..

Nejlepší pasáž jsme odehrál ve třetí čtvrtině, ve které jsme ztratili jediný míč. Hned v jejím úvodu Petr Šafarčík obral o míč Nicholse a z brejku sám skóroval - poprvé v zápase jsme vedli. Za nerozhodného stavu 48:48 jsme Válečníky udrželi dlouhé minuty bez bodu a sami jsme ve stejném úseku nastřádali 8 bodů - 11 minut před koncem jsme díky tomu odskočili do vedení 56:48. V samotném závěru třetí části však bleskově kontrovali Nichols, Žikla a Walton, takže Děčín se znovu dostal na dostřel. Napínavý duel vygradoval v poslední čtvrtině, v níž jsme dlouho mírně vedli: v 36. minutě David Pekárek posouval průběžný stav na 66:61, jenže to už jsme hráli bez Tomáše Vyorala. A jelikož jsme poté minuli 4 střely z pole v řadě a 2 trestné hody, naopak hosté trefili ve stejné pasáži 4 z 5 střel, navzdory mocnému finiši (dvě trojky v závěrečných 11 sekundách) jsme i podruhé v sezoně s Děčínem prohráli. "Za rozhodující faktor bych kromě koncentrace označil i naši energii, která nebyla taková, jaká měla být. Také jsme neproměnili dost trestných hodů, což se sice může zdát jako detail, ale v tak vyrovnaných zápasech, jaký byl ten dnešní, právě takové detaily rozhodují," doplnil asistent Vanja Miljković své hodnocení.

Krajně nespokojen byl i pivot Kamil Švrdlík. "Řekl bych, že to byl ošklivý zápas, který pro nás nedopadl dobře. Byla tam spousta faulů. My jsme se trápili v útoku, měli jsme také hodně nevynucených ztrát, kterými jsme Děčínu víceméně nabíjeli. Hosty hodně držely ve hře i šestky, což platilo i pro koncovku. Od nás to příště každopádně musí být lepší. Je velká škoda, když jsme třikrát v řadě dokázali vyhrát venku, takhle prohrát doma, samozřejmě to hodně mrzí," litoval pardubický kapitán přerušené třízápasové vítězné série právě před vlastními fanoušky.

Další domácí utkání Beksu čeká již v sobotu, kdy vyzveme Ostravu. Vstupenky jsou k dispozici online zde.

Zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.