Upravit stránku
19. 10. 2022

Podruhé jednoznačně


Druhý jednoznačný triumf v Alpe Adria Cupu! Pardubičtí basketbalisté navázali na úvodní 23bodovou výhru ze Záhřebu a v domácí premiéře složili v rakouské lize dosud neporažený Oberwart o 30 bodů.

2. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

BK KVIS Pardubice vs. Oberwart Gunners 93:63
(25:15, 31:15, 21:19, 16:14)

Beksa zápasu naprosto dominovala a o svém přesvědčivém vítězství rozhodla již v prvním poločase.

Oberwart se držel v bodovém kontaktu jen několik minut v první čtvrtině (v celém průběhu utkání vedl jen 72 sekund, nejvíce o 1 bod) - i proto, že jsme do úvodních tří minut nakupili 4 míčové ztráty. Na konci první čtvrtiny jsme však navýšili rozdíl ve skóre na dvouciferný, po šňůře 9:0 z úvodu druhé čtvrtiny už jsme byli vpředu o 19 bodů, a když na konci 19. minuty Mateo Čolak trojkou zaokrouhlil rozdíl až na 30 bodů, bylo nasnadě, že zapíšeme do tabulky skupiny A druhou suverénní výhru.

"Na zápas jsme se velmi dobře připravili. Snažili jsme se udržet velkou rotaci a vysoký rytmus hry, tak jako v našich předchozích třech zápasech," poukázal asistent trenéra Vanja Miljković na skutečnost, že žádný z pardubických hráčů nestrávil na palubovce více než 27 minut: nejvytíženějšími muži vítězů byli rozehrávač Matěj Burda (26:42) a pivot Robert Rikić (24:18).

Průběh utkání

Gunners vedli pouze dvakrát: v polovině 1. minuty, kdy přesně trojkující Brock Gardner otočil průběžný stav na 2:3, a v polovině 5. minuty, kdy Renato Poljak upravil dílčí skóre na 7:8. V těsném kontaktu se pak udrželi jen do 8. minuty (13:12), ale počínaje trojkou Davida Pekárka jsme jim začali ukazovat záda. Přelom úvodních dvou čtvrtin jsme ovládli poměrem 21:3 (!), v polovině druhé čtvrtiny Mateo Čolak navýšil náš náskok nad 20bodovou hranici (42:21) a minutu před přestávkou tentýž hráč zaokrouhlil trojkou rozdíl na rovných 30 bodů (56:26). "První poločas se nám hodně povedl, 56 nastřílených bodů a vedení skoro o 30 můžeme brát jedině pozitivně," chválil rozehrávač Matěj Burda výkon celého týmu.

Zejména na útočné polovině hřiště to Bekse ladilo, o čemž svědčí výborných 17 asistencí! "Dobře jsme si půjčovali míč, tím pádem měli jsme hodně otevřených střel, které jsme proměňovali, takže jsme měli i spoustu asistencí. Všichni jsme se dostali do hry a všichni se podíleli na skórování," pokračoval Matěj Burda v pozitivním duchu. "Od prvního poločasu se musíme odpíchnout do dalších zápasů, jak co se týče útoku, tak obrany."

Ještě jedno číslo jistě stojí za to zmínit: poměr bodů z rychlých protiútoků zněl 17 - 0!!! 

Ve třetí čtvrtině sice nejprve Renato Poljak 8 body během 4 minuty přispěl ke snížení na 64:42, ale pod hranici 20 bodů už se rozdíl ani jednou nedostal. Oberwart hodně spoléhal na střelbu z dálky, která se mu ovšem příliš nedařila (23,5% - 8/34, Beksa 10/18 - 55%!). V závěrečných 3 minutách rozdíl narostl až na maximálních 32 bodů, a to po šňůře 9:0 (93:61). "Ve druhém poločase jsme trošku polevili, ale stále jsme drželi bezpečný náskok. Každá výhra se počítá. Věřím, že tahle nás nakopne a v dalších zápasech uděláme nějakou delší vítěznou sérii," doplnil své hodnocení Matěj Burda, s 10 body (+7 doskoků) jeden ze čtyř dvouciferných střelců Beksy.

Vanja Miljković byl navzdory jednoznačnému vítězství i kritický. "Musím říct, že s maximálním respektem k dnešnímu soupeři nejsme plně spokojeni s naší obranou, zejména s kontrolou obranného doskoku. S tím samozřejmě souvisí i naše útočné doskoky, s nimič také nejsme úplně spokojeni. Musím zopakovat, že to říkám s velkým respektem k Oberwartu, ale tým naší úrovně nemůže dát takové šance týmu, jakým jsou Gunners. Musíme na tom opravdu zapracovat, už směrem k sobotnímu ligovému zápasu s Kolínem," zdůraznil asistent kouče Dina Repeši.

Kompletní zápasové statistiky naleznete zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti