Upravit stránku
02. 11. 2021

Pauza nám přišla vhod


Wels: odloženo. Šibenka: odloženo. Pardubičtí basketbalisté měli odehrát na přelomu října a listopadu dvě venkovní utkání Alpe Adria Cupu, leč obě byla vinou výskytu onemocnění COVID-19 odložena.

V pondělí ráno měli nasednout do autobusu a vydat se na dlouhou, bezmála 1000 km dlouhou cestu do Chorvatska. O den později tam měli odehrát svůj třetí duel v základní fázi Alpe Adria Cupu, ovšem kvůli výskytu onemocnění COVID-19 u dvou hráčů GKK Šibenka, pročež je celý soupeřův tým až do 3. listopadu v karanténě, byl tento zápas odložen, podobně jako o týden dříve duel na palubovce rakouského Welsu.

Beksa, která v sobotu nečekaně ztratila ligový duel na palubovce Jindřichova Hradce, tak získala celý týden na přípravu.

"Určitě nám to přišlo vhod, protože se momentálně nenacházíme v úplně nejlepší situaci," předesílá asistent trenéra Adam Konvalinka, že trenérský štáb uvítal možnost většího prostoru k tréninku. "Těch několik dní navíc se nám hodí jednak proto, že se můžeme dát zdravotně do kupy, a zároveň je prostor pro práci na obranné činnosti. V posledních zápasech jsme dostávali strašně moc jednoduchých košů, takže je jasné, na čem se snažíme pracovat. Nechceme, aby se tyhle příděly opakovaly," zdůrazňuje Adam Konvalinka.

Na trénincích podle něj panuje pracovní atmosféra. "Myslím si, že když si člověk projde poslední tři zápasy (v Levicích, s USK Praha i v Jindřichově Hradci jsme prohráli a celkem v nich inkasovali 293 bodů - pozn. aut.), tak to absolutně neodpovídá tomu, jak trénujeme. Tréninky probíhají v úplně jiné intenzitě." Co tedy způsobuje, že pozitivní věci nedokážeme přenést do zápasů? "Nechci říkat, že jsme pod nějakou psychickou dekou, ale máme nějaký blok. Do zápasů jdeme úplně jinak, než jak se prezentujeme na trénincích. Teď je na nás, abychom to změnili," burcuje asistent kouče Dina Repeši.

Po velmi slibném rozjezdu do sezony - vyhráli jsme šest z prvních sedmi soutěžních zápasů - přišly tři porážky v řadě.

Jak probíhá komunikace k týmu ze strany trenérů, abychom co nejdříve pozvedli naši výkonnost a vrátili se na vítěznou vlnu?

"Neříkám, že probíhají přímo nějaké pohovory, ale vím, že starší kluci si něco vzali na paškál a něco proběhlo, stejně tak my s Dinem mluvíme s některými hráči. V každém případě ale nejde o žádnou paniku. Je to o tom, aby se obraz z tréninků objevil i v zápasech a všichni byli spokojeni," říká Adam Konvalinka, jenž věří, že už v nejbližším duelu v Opavě (sobota 6. 11.) Beksa ukáže svoji lepší tvář. "Důležité bude zapracovat všechny věci z tréninkového procesu do zápasu: jak přístup a energii, tak věci týkající se obranné činnosti. Pro nás momentálně není důležité, jestli narazíme na Opavu, na Ostravu, na Děčín nebo na Ústí, to je úplně jedno. My musíme sledovat jenom sami sebe," uzavřel pardubický asistent.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti