Upravit stránku
04. 12. 2019

Ozi: Užil jsem si to


Proti svým krajanům odehrál parádní zápas. Chorvatský křídelník Ozren Pavlovič byl jedním z tahounů Beksy při vítězství nad Škrljevem ve 4. kole Alpe Adria Cupu.

S více než 34 odehranými minutami byl nejvytíženějším mužem v pardubickém dresu.

Nebylo divu, že mu kouč Ken Scalabroni dopřál tolik herního prostoru, když se dokázal pravidelně prosazovat. Byť stejně jako jeho spoluhráčům, i Ozimu to zezačátku drhlo. "Nezačali jsme asi úplně nejlépe, nejspíš proto, že jsme v nohách hodně dlouho neměli žádný zápas," souhlasně pokýval hlavou a připomněl uplynulou reprezentační přestávku. "Jsem ale moc rád, že jsme v sobě našli sílu vyhrát po té desetidenní pauze," těšilo ho přesvědčivé vítězství 88:67.

Nerodilo se však lehce, většinu první půle jsme zůstávali pozadu, i když jen velmi mírně - nejvíce jsme prohrávali o 6 bodů. "Chorvatský tým hrál v první polovině dobře, hlavně pod košem," nemohl si Ozi nevšimnout, že na obranné polovině hřiště jsme měli viditelné problémy zejména s pivotem Robertsonem, který nám do přestávky nasázel 13 bodů. "Udělali jsme pak nějaké změny, ale dá se říct, že jsme se celou dobu drželi našeho herního plánu a nakonec jsme získali cennou výhru."

Ozren Pavlovič nastoupil proti svým krajanům, leč jak sám říká, nebylo to poprvé v jeho kariéře. "To, že jsem hrál proti svým krajanům, pro mě nebylo nic nového, ale užil jsem si to," pousmál se autor 20 bodů, jenž předvedl i několik smečí. "Měl jsem výhodu v tom, že jsem protihráče osobně znal a měl jsem možnost s nimi hrát, takže vím, kdo je čeho schopný. Tím pádem pro mě bylo jednodušší proti nim hrát, navíc jsem rozuměl tomu, co si hráči říkali, takže jsem občas věděl, co mají v plánu."

V základní fázi Alpe Adria Cupu si držíme stoprocentní úspěšnost, naše aktuální bilance výher a porážek zní 4/0.

To však momentálně, den po utkání, již není podstatné. Jak sám Ozi zdůrazňuje: "Teď se musíme připravit na další zápas, který nás čeká," zmiňuje sobotní ligový šlágr s Nymburkem (17:30, Sportovní hala Dašická). Bitva se suverénním lídrem Kooperativa NBL na nás nepochybně bude klást mnohem větší nároky. "Doufám, že budeme mít hodně energie, protože to bude velké utkání. Snad se nám podaří podat dobrý výkon, a to nejen kvůli nám, ale především pro naše fanoušky," doplnil Ozren Pavlovič.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti