Upravit stránku
12. 12. 2018

Osmé vítězství


Hlavně díky naprosté dominanci na doskoku Beksa přerušila ústeckou vítěznou šňůru, zvítězila o 15 bodů a zapsala svoji osmou výhru v letošním ročníku NBL.

13. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. Sluneta Ústí nad Labem 82:67
(18:11, 17:20, 23:17, 24:19)

V první čtvrtině jsme napáchali neuvěřitelných 9 míčových ztrát, s tímto číslem se většinou nedá být bodově vpředu. Jenže k našemu velkému štěstí Sluneta míjela jednu střelu za druhou - během úvodních dvanácti minut trefila jen 2 z jednadvaceti střel z pole, což činilo úspěšnost pouhopouhých 9,5%  (!!!) - a zejména díky tomu jsme měli mírně navrch. Ve druhé čtvrtině sice hosté zlikvidovali náš dvanáctibodový náskok a na chvíli se dokonce dostali do vedení, to však nemělo dlouhého trvání. Po přestávce jsme zrychlili hru, pomolhi si jednoduchými body z protiútoků a zkontrolovali přesvědčivou výhru. "Do zápasu jsme nevstoupili tak, jak jsme chtěli, ale ve druhém poločase se náš výkon zlepšil. Důležité bylo, že jsme už neměli tolik ztrát jako v prvním poločase, a také fakt, že jsme zrychlili naši přechodovou fázi," podotkl trenér Levell Sanders.

Průběh utkání

V první čtvrtině jsme velmi dobře stříleli (z pole 7/13 - 54%, trestné hody 3/3) a naprosto jsme vládli na doskoku (15 - 6!), jenže jsme se nedokázali výrazněji bodově odpoutat - hlavně vinou 9 míčových ztrát! Sluneta se však nevídaně střelecky trápila (v 13. minutě měla bilanci z pole 2/21!!!), a tak jsme na startu druhé čtvrtiny přece jen odskočili: dopich Radka Nečase a trojka Donovana Jacksona (jeho jediná úspěšná střela z pole v úvodních třech čtvrtinách) nás odtáhly na 23:11. Střelecké trápení Ústí však rázně utnul dvěma trojkami po sobě rozehrávač Michal Šotnar, a když jeho spoluhráči Pavel Houška se Spencerem Svejcarem přidali další 4 body, Sluneta se šňůrou 0:10 rychle vrátila do kontaktu.

"Během zápasu jsme měli trošku útlum, kdy Ústí dalo i těžké střely a dotáhlo nás, ale jich bylo málo a naším cílem bylo je uběhat," říkal po utkání křídelník David Škranc. Právě kvalitnější přechodová fáze z obrany do útoku byla klíčem k definitivnímu úprku, který se nám povedl v poslední části hry.

Nutno říci, že od konce prvního poločasu hosté hráli bez svého stěžejního pivota Pavla Houšky, který se zranil v jednom z podkošových soubojů. Postupem času jsme soupeřovy užší rotace umně využívali: zatímco v první půli jsme skórvali z rychlých protiútoků jen dvakrát, po přestávce jsme přidali z brejků dalších 15 snadných bodů. Rozhodující pasáž však přišla až mezi 35. a 38. minutou: za stavu 69:62 trefil Donovan Jackson dvě trojky, záhy tentýž hráč přidal koš s faulem a o chvíli později dunkující Dwayne Benjamin natáhl naši šňůru na 11:0: dvě minuty před koncem jsme unikli na 80:62.

Pozápasové komentáře trenérů a hráčů čtěte zde: Uběhali jsme je

Statistiky

Dařila se nám hra přes podkošové hráče. Ondřej Kohout zapsal svůj premiérový letošní double-double za 14 bodů + 13 doskoků (užitečnost 23 za necelých 24 minut), Kamil Švrdlík přispěl 14 body za 15,5 minuty (střelba z pole 6/7, trestné hody 2/2). Top-skórerem utkání byl Dwayne Benjamin: v první půli nastřádal jen 2 body, ovšem po přestávce jich přidal 13. Čtvrtým dvouciferým střelcem vítězů byl Donovan Jackson, jenž stihl 9 ze svých dvanácti bodů v závěrečhých 4,5 minutách.

Výrazným limitem naší hry byly dlouho ztráty, byť jsme jejich počet postupem času omezili. V první čtvrtině jsme se dopustili 9 ztrát, v polovině třetí čtvrtiny jsme jich měli 16, ale v posledních patnácti minutách už jen další 3. Naopak jsme jednoznačně vládli na doskoku (55 - 29, z toho útočné 17 - 6) a výrazný příspěvek přišel od hráčů z lavičky (45 - 22).

Kompletní statistiky čtěte na webu České basketbalové federace.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti