Upravit stránku
16. 11. 2020

Opava vs. Beksa


Po pátečním úspěšném restartu a výhře nad Děčínem čeká Beksu další náročné utkání, tentokrát na palubovce druhé Opavy, která v letošním ročníku NBL dosud prohrála pouze jednou.

9. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Opava (5/1) vs. BK JIP Pardubice (4/4)
pondělí 16. 11. v 18 hodin

Výhodu domácí palubovky mají Slezané, nicméně jedna nepatrná výhoda je i na straně Beksy.

Zatímco my jsme po znovuobnovení NBL již odehráli jeden "ostrý" zápas, pro Opavu půjde o první utkání od 11. října.

Tehdy deklasovala Královské sokoly na jejich palubovce 101:69, leč od té doby nehrála. "Před pauzou byli v laufu, ale je strašně těžké odhadnout, jak to bude vypadat, jestli si to zachovají," přemítá pivot Kamil Švrdlík. Opava rozjela sezonu šťastnou výhrou v Ústí nad Labem, kterou zajistil vítěznou trojkou v úplném závěru Luděk Jurečka, a kromě Nymbura, jemuž podlehla 87:100, porazila všechny další soupeře, a to vždy naprosto suverénně: Svitavy 107:72, Olomoucko 101:70 a Brno 93:71.

Jedno číslo za všechny: v předchozích šesti odehraných duelech mají Šiřina a spol. ohromující průměr 97,5 nastřílených bodů na zápas!!! "Každý říká, že velkou předností Opavy je skutečnost, že tým je spolu dlouho. Ano, je tomu tak, ale já vidím velké plus domácích v tom, že hrají strašně jednoduše. Mají tah na bránu a nebojí se," charakterizuje soupeře Adam Konvalinka, asistent pardubického trenéra. Klíčovým mužem domácích je jako každoročně reprezentační rozehrávač Jakub Šiřina, jehož průměry dosahují téměř astronomických výšin: 27,2 bodu + 7,8 asistence + 5,7 doskoku (užitečnost 33,2)!!! "Když se rozběhne, těžko se zastavuje," přikyvuje Konvalinka.

V dvouciferných číslech, pokud jde o bodový průměr, je však dalších pět Šiřinových spoluhráčů!!

Obávaný tříbodový snajpr Luděk Jurečka střílí 14,3 bodu (trojky 55,6% - 20/36!!!), Martin Gniadek zapisuje 13 bodů + 5,5 doskoku (trojky 43,8% - 14/32), Filip Zbránek přidává 11,8 bodu a Jan Švandrlík s Jakubem Slavíkem shodně 10,3 bodu. "Opavu známe, samozřejmě víme, že budou hodně spoléhat na trojky," poukázal Kamil Švrdlík na tradiční zbraň slezského týmu. I v úvodu letošního ligového ročníku Opava hodně spoléhala na trojky, z celého ligového pelotonu jich sází suverénně nejvíce: téměř 13 na zápas (s velmi dobrou týmovou úspěšností 39,7%)!!! "My se musíme koncentrovat hlavně sami na sebe a mít takové nadšení, s jakým jsme odehráli druhý poločas s Děčínem."

Právě od druhé půle pátečního vítězného střetnutí bychom se nepochybně chtěli odrazit.

První poločas jsme s Válečníky prohráli o 6 bodů, ovšem ten druhý jsme ovládli zcela jasně poměrem 53:34!

"Bude to jiný zápas, než jsme hráli v pátek proti Děčínu, ale co nám určitě musí vydržet i nadále, to je nadšení z toho, že můžeme hrát," doplnil kapitán Beksy. Jaké další faktory, kromě eliminace výše zmíněných lídrů, zejména Šiřiny, Jurečky a Gniadka, by měly rozhodnout o průběhu a výsledku utkání? "Speciálním bodem bude doskok. Soupeř dlouho nehrál, nemuselo by mu to padat, a tak to, kdo získá neutrální balóny, může rozhodnout," odpověděl Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti