Upravit stránku
13. 10. 2023

Olomoucko vs. Beksa


S jednoznačným cílem, vítězstvím přerušit dlouhou, již čtyřzápasovou sérii porážek, odcestují pardubičtí basketbalisté k sobotnímu ligovému utkání do Olomouce.

7. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Redstone Olomoucko (2/4) vs. BK KVIS Pardubice (3/2)
sobota 14. 10. v 18:00 | SH Gymnázia Olomouc

Na velmi nadějný zářijový vstup do nového ročníku Kooperativa NBL se nám v říjnu zatím nedaří navázat.

V desátém měsíci jsme bohužel prohráli všechny čtyři dosavadní zápasy: nejprve dva v kvalifikaci FIBA Europe Cupu, poté i dva v NBL. Nyní je před námi další šance urvat premiérovou říjnovou výhru. Půjde o třetí duel v sedmi dnech, ovšem trenér Dino Repeša je převědčen, že máme veškeré předpoklady jej zvládnout! "Momentálně sice nejsme v optimální situaci, což ale neznamená, že nechceme odehrát výborný zápas! Věřím, že je otázkou času, kdy ukážeme naši sílu, zvlášť v obraně," burcuje kouč Beksy.

Hanáci vstoupili do nového ligového ročníku třemi porážkami v řadě (doma s Nymburkem, v Kolíně a doma s Opavou), ovšem z následujících tří utkání vytěžili dvě vítězství: velice překvapivé v Děčíně a ve své hale nad Ostravou.

V minulém kole drželi v Ústí nad Labem naději na úspěšný výsledek jen poločas, neboť třetí čtvrtinu ztratili o propastných 21 bodů (!) a nakonec prohráli zcela jednoznačně 87:105 (nejvíce bodů Olomoucka: Shaver 21, McBrayer 19, Bailey 17, Hemphill 10, Škranc 6...).

Olomouckými top-skórery jsou tři Američané: Dupree McBrayer (průměr 17,6 bodu), Marcus Shaver (13,6) a Adrio Bailey (11,5 + 7,5 doskoku). Výrazněji bodově přispívají ještě ex-pardubický křídelník David Škranc (10,3, trojky 51,4% - 18/35), rozehrávač Lukáš Feštr (9,0) a další Američan Roger Hemphill (8,3). "Na obranné polovině hřiště musíme hrát na maximum hned od začátku, protože hráči jako McBrayer, Shaver, Bailey a další, jsou schopni odehrát výborné ofenzivní utkání, pokud jim na začátku dáme prostor," řekl dále pardubický trenér. Jaké další aspekty považuje za klíčové v naší cestě za kýženým vítězstvím? "Z našeho pohledu bude důležitá i kontrola tempa hry. Pokud budeme mít šanci, je potřeba běhat do rychlých protiútoků, ale nemusí to být styl na 40 minut. Musíme hrát chytře, protože není jednoduché ve venkovním utkání běhat dopředu celých 40 minut," uzavřel Dino Repeša.

Slova uznání má pro našeho sobotního soupeře i David Pekárek. "Olomoucko má hodně talentovaný tým. Víme, že mají 5 Američanů. Všichni jsou schopni hrát 1 na 1, ale neřekl bych, že hrají individualisticky, docela si umějí půjčit balón. Určitě nás nečeká lehký zápas," zdůraznil křídelník Beksy. Oproti dvěma předcházejícím duelům, které jsme odehráli v uplynulých šesti dnech, potřebujeme podle něj zabrat především v defenzívě. "V posledních dvou utkáních jsme inkasovali velký počet bodů," řekl s odkazem na 98 bodů, inkasovaných od Ústí n. L. a 104 bodů od Nymburku. "Na obranné polovině hřiště potřebujeme zlepšit hlavně zodpovědnost, každý za sebe v situacích 1 na 1. Hodně jsme se v předchozích zápasech trápili i na dokoku, takže i na tomhle musíme zapracovat. Motivaci máme obrovskou, potřebujeme se vrátit zpátky na vítěznou vlnu, ať už hrajeme proti komukoliv. Já osobně se na zápas moc těším a doufám, že vyhrajeme!" dodal David Pekárek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti