Upravit stránku
19. 11. 2018

O třetí výhru v řadě


Hodně náročnou zápasovou sérií procházejí basketbalisté Pardubic. V pěti dnech odehrají tři utkání (!), dnes je čeká druhé z nich - na palubovce kolínského Geosanu.

11. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín (3/7) vs. BK JIP Pardubice (7/2)
pondělí 19. 11. v 17:45

128 bodů Ostravě, 100 bodů Opavě. Poslední dva zápasy Beksa zvládla na výbornou, v součtu je ovládla o neuvěřitelné 102 body!!! V cestě za třetím ligovým vítězstvím v řadě, celkově osmým, však stojí před pardubickou družinou obtížnější úkol - už proto, že předchozí dva duely odehrála ve své hale, kdežto nyní ji čeká výjezd na soupeřovu palubovku. "Pokusíme se zopakovat náš výkon ze soboty," odhodlaně hlásí trenér Levell Sanders před utkáním v Kolíně.

Geosan dosud nastřádal tři vítězství: uspěl v Ústí nad Labem (o jediný bod), poté přesvědčivě doma s Hradcem Králové a v Brně. Následovaly dvě porážky: domácí v prodloužení s Děčínem (101:105) a v minulém kole v Praze 65:87 (nejvíce bodů: Šafarčík 19, Číž 15, Walton 11...).

"Stejně jako mnoho dalších týmů v Kooperativa NBL, i Kolín má dobrý balanc co se týče ofenzívy. Šest jeho hráčů skóruje v průměru 9 a více bodů na utkání," zmiňuje Ell, že se nelze soustředit pouze na dva tři hráče.

Kolínským top-skórerem je Petr Šafarčík s 16 body, následování zahraničními posilami Alexanderem Thompsonem (15,2 bodu + 6,8 doskoku) a Anthonym Waltonem (15 bodů + 6,3 asistence). V dvouciferných číslech jsou ještě Miloš Pajovič (10,7) s Davidem Machačem (10,5), Preston Purifoi přispívá 9,1 bodu. "Pro nás to znamená, že musíme být maximálně koncentrováni na individuální i týmovou obranu," velí kouč Beksy. "Naším cílem je navázat na sobotní výkon proti Opavě, ve smyslu rychlé přechodové fáze, být dostatečně agresivní a dostávat Kolín pod tlak. Očekáváme těžký zápas, ale těšíme se na něj a pevně věříme, že ho zvládneme."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti