Upravit stránku
15. 04. 2022

Neúspěšný start


Napínavý zápas s rozuzlením až v poslední minutě nabídlo první čtvrtfinále mezi Brnem a Beksou. První bod v sérii nakonec bere domácí tým, utkání číslo 2 se bude hrát v sobotu.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS ČÍSLO 1:

Basket Brno vs. BK Pardubice 89:84
(23:20, 27:20, 15:21, 24:23)

Stav série: 1 - 0

Vstup do utkání nám vyšel velice dobře, leč na povedené úvodní minuty jsme bohužel v dalším průběhu zápasu nedokázali navázat konstantním výkonem, kterým bychom si dali větší šanci na výhru. Ve druhém poločase jsme se sicve domácím několikrát přiblížili na dostřel, ovšem v momentech, kdy jsme měli možnost jít bodově přes ně, přišly chyby, po nichž Brno opětovně odskakovalo do výraznějšího vedení. "Na konci rozhodly malé detaily. My jsme nedali dvě tři jednoduché střely zpod koše, také jsme v utkání minuli hodně trestných hodů. To jsou věci, které dělají v takto vyrovnaných zápasech klíčový rozdíl," uvedl trenér Dino Repeša.

Průběh utkání

Začali jsme báječně, koncentrovaně v obraně: za necelé 4 minuty jsme získali 4 míče. Ve 4. minutě se trefili zpoza tříbodového oblouku Dantez Walton s Tomášem Vyoralem a rázem jsme odskočili do 9bodového vedení (2:11 a později 4:13), které jsme však ještě do konce první části ztratili. V závěru úvodní pasáže jsme minuli pět střel v řadě, navíc naše obrana se stávala průchodnější než zkraje utkání. Na přelomu prvních dvou čtvrtin Brno skórovalo 8 bodů v řadě (stav 25:20), a když domácí ovládli úsek mezi 13. a 15. minutou 13:4, poprvé vedli dvouciferně (42:31).

V útoku jsme si postupem času stále obtížněji vypracovávali dobré střelecké pozice, navíc přicházely i míčové ztráty a problémy s fauly (po 12 minutách jsme měli 12 faulů, z toho Anatoliy Shundel a Antonio Vranković po 3).

Jednu minutu před přestávkou domácí Mishula trefil super těžkou trojku a odpoutal svůj tým do nejvyššího, 12bodového vedení (50:38). O průběhu prvního poločasu leccos vypovídá, že zatímco za úvodních 7 minut jsme domácím povolili jen 9 bodů, za následujících 8 minut jich stihli hned 33 (my ve stejném úseku jen 15).

I start do druhého poločasu jsme zvládli lépe a šňůrou 2:9 jsme se přiblížili do těsného kontaktu (24. minuta - 52:49). O chvíli později nás Antonio Vranković přitáhl na rozdíl jediného bodu (56:55), v 35. minutě Dantez Walton trojkoval na 77:74, o chvíli později tentýž hráč opět zpoza tříbodového oblouku na 81:79, 2,5 minuty před koncem David Pekárek ze stejné vzdálenosti na 84:82... Ani jednou se nám však nepovedlo překlopit vedení na naši stranu, a tak definitivu dal Brnu 16 sekund před koncem dvakrát úspěšně šestkující Viktor Půlpán (88:84). "Začátek byl z naší strany dobrý, hlavně obrana byla skvělá. Pak jsme prostřídali a náš tlak na míč už nebyl stejný jako v úvodu zápasu. Ve druhé čtvrtině Brno udělalo klíčový rozdíl. Nebylo jednoduché vrátit se zpátky, ale udělali jsme nějaké změny v poločase a dokázali jsme se vrátit. Na konci, jak jsem říkal, rozhodly detaily," doplnil Dino Repeša.

Statistiky jsou k dispozici na webu nbl.basketball.

Zápas číslo 2 se bude hrát znovu v Brně, v sobotu 16. dubna od 18 hodin.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti