09. 02. 2020

Něco tomu chybělo

Utkání mezi Beksou a USK Praha (77:79), hrané v rámci projektu Hrajeme spolu za Pardubice, hodnotili trenéři Ken Scalabroni s Dinem Repešou a hráči Kamil Švrdlík s Ondřejem Sehnalem.

Pozápasové komentáře

Ken Scalabroni (trenér domácích):
"Měli jsme těžký vstup do zápasu, moc nám to nešlo. Postupem času jsme hráli lépe a lépe. Celý zápas jsme měli problém s obranou soupeřova pick-and-rollu, ale postupně jsme se stávali jistějšími. Bohužel jsme neproměňovali střely, které jsme měli k dispozici. USK na konci proměnil tříbodové střely, zatímco my jsme ty naše minuli, měli jsme možnost vyrovnat skóre, ale nepodařilo se nám to. Když se trefíte, jste šťastní, když ne, cítíte se jako my teď. Nechci se vymlouvat, ale všichni asi viděli, že jsme měli několik problémů s hráči. Je vždy frustrující, když prohrajete o jeden nebo dva body, ale realita je taková, že jsme dnes prostě nebyli dostatečně dobří. Jediné, co už teď můžeme udělat je hrát příště lépe. Máme teď pár dní na to, abychom se připravili na zápas proti Ústí, kde chceme vyhrát."

Kamil Švrdlík (hráč domácích):
"Něco tomu dneska chybělo, konkrétně tři body. První poločas sice skončil nerozhodně, ale nebylo to pro nás ideální. Nelíbilo se mi, jak jsme hráli, ať už v obraně, nebo v útoku. Problém nám dělal soupeřův pick-and-roll, ze kterého jsme dostali hrozně moc jednoduchých bodů, na které se ani nenadřeli. Druhý poločas už vypadal o dost lépe, zlepšili jsme obranu pick-and-rollu, ale prohráli jsme ho o dva body. Nechávali jsme soupeři volné pozice ke střelbě. Sice jsme se poučili z chyb z první poloviny, ale i tak to nestačilo. Je škoda některých situací, které jsme nevyřešili, ať už v obraně nebo v útoku, protože to nás stálo vítězství."

Dino Repeša (trenér hostů):
"Nejdříve bych chtěl pogratulovat Pardubicím za skvělou organizaci celé akce, bylo mi potěšením být součástí této akce s pardubickou filharmonií. Chtěl bych hrát každý zápas v Kooperativa NBL s takovým množstvím diváků. Tento zápas pro nás byl poměrně důležitý kvůli čtvrtému místu. Pardubice jsou těžkým soupeřem, přestože jim chyběli dva hráči, Nečas a Kohout, což pro nás byla samozřejmě výhoda. Dařilo se nám kontrolovat zápas na obou polovinách hřiště. Dobře jsme posouvali míč a měli jsme v útoku hodně úspěšných hráčů. Naším problémem byly akorát útočné doskoky, Pardubice měly až moc druhých šancí skórovat. Nakonec jsme ale hráli lépe a jsme šťastní za výhru."

Ondřej Sehnal (hráč hostů):
"Ubojovaný, ubojovaný. Nevím, jak jinak to říct. Od první minuty měl zápas obrovské tempo. První poločas jsme se trochu trápili v obraně, Pardubice nám daly 45 bodů, to jsme si řekli, že musíme zlepšit. Nevím, jaké bylo konečné skóre, ale myslím, že v druhé polovině nám dali asi 33 bodů, takže jsme to vážně zlepšili, a poslední dvě minuty jsme prostě ubojovali. Ve druhé polovině jsme navíc přidali po fyzické stránce, byli jsme prostě fyzičtější a to nakonec rozhodlo. Je to velmi cenné vítězství a máme našlápnuto na čtvrtou příčku."