Upravit stránku
11. 12. 2018

Na zářící Slunetu


Rozjetou ústeckou Slunetu, která natáhla svoji vítěznou sérii v ligové soutěži už na číslo 6 (!), vyzve Beksa ve středečním pokračování Kooperativa NBL.

13. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (7/4) vs. Sluneta Ústí n. L. (7/5)
středa 12. 12. v 18 hodin, SH Dašická

Na startu sezony snad ani nemohla být bilance obou soupeřů rozdílnější...

Zatímco pardubičtí basketbalisté výsledkově zvládli i zápasy, v nichž se jim úplně nedařilo a do nového ročníku NBL vstoupili slibnými čtyřmi výhrami v řadě (hned tu první, navíc velmi přesvědčivou, získali právě v ústecké hale), Sluneta ztratila pět z úvodních šesti duelů (!) a krčila se u dna tabulky. Jenže na konci října se všechno změnilo. Beksa má v posledních sedmi utkáních zápornou bilanci 3/4, naopak její nejbližší soupeř skvostných 6/0: postupně porazil Hradec Králové, Svitavy (venku), Olomoucko, Brno (venku), Děčín a USK Praha, díky čemuž překlopil svou bilanci na aktuálních 7/5 a v tabulce je pátý - hned za Pardubicemi!

"Když vyhrajete šest zápasů za sebou, o něčem to svědčí," předeslal pardubický kouč Levell Sanders. Jak charakterizuje současný ústecký tým, který prošel částečnou obměnou? "Jako vyvážený. Navíc od té doby, kdy jsme s nimi hráli poprvé (na konci září v předehrávce 2. kola - pozn. aut.), tam přišli nějací noví hráči. Nemůžeme se v defenzivní části zaměřit pouze na jednoho nebo dva hráče, musíme být připraveni na kvalitní obranu všech hráčů, celého týmu," zdůraznil.

V týmu již nepůsobí Michael Thompson, jenž nám nastřílel 7 bodů, naopak z úvodního vzájemného utkání nemáme zkušenost s duem Devante Wallace (průměr 14,9 bodu)-Marko Stevanovič (9,9 bodu). Klíčovými muži severočeského týmu jsou dále rozehrávač Michal Šotnar (průměry 7,6 bodu + 4,7 asistence), křídelník Spencer Svejcar (10,8 bodu, trojky 38,1% - 24/63) a produktivní pivoti Pavel Houška (15,8 bodu + 6,2 doskoku, trojky 43,1% - 22/51) s Ladislavem Peckou (12,2 bodu + 7,9 doskoku).

Jaké faktory považuje Ell Sanders za klíčové, aby měl zápas příznivý vývoj pro jeho tým?

"V první řadě musíme doskakovat mnohem lépe, než v předchozím zápase s Nymburkem," vrátil se k sobotnímu nevydařenému měření sil s lídrem tabulky. V něm Beksa začala ztrácet půdu pod nohama ve druhé a třetí čtvrtině, kdy soupeř vládl na doskoku. "Utkání musíme udělat pro soupeře co nejtěžší. Budeme chtít hrát agresivně, dostávat ústecké hráče pod tlak, aby pro ně žádná situace nebyla jednoduchá." To podle Ella vyžaduje jednu zásadní věc: "Naše energie a úsilí musí být na stoprocentní hranici!"

Vstupenky jsou k dispozici přes internet, odkaz do systému online prodeje zde. Pokladna ve Sportovní hale Dašická bude otevřena v den konání zápasu jednu hodinu před jeho začátkem, tj. v 17 hodin.

Sledujte utkání online

Komentované vysílání klubové televize BeksaTV začne v 17:50 - sledujte zde.

Online statistiky jsou k dispozici na webu České basketbalové federace zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti