Upravit stránku
12. 01. 2022

Na jedničku!


Tenhle zápas se pardubickým borcům hodnotil velmi dobře. Týmoví lídři Tomáš Vyoral s Petrem Šafarčíkem se po velmi cenném triumfu nad Opavou shodli, že byl naprosto zasloužený.

"Zápas se mi hodnotí pozitivně, protože jsme ho dokázali dovést do vítězného konce," spokojeně pravil Tomáš Vyoral.

Cesta to však nebyla jednoduchá, zpočátku spíše trnitá.

Není divu, vždyť proti Bekse stáli úřadující vicemistři a druhý tým aktuálního pořadí Kooperativa NBL. Ačkoliv hosté přijeli bez nemocného hlavního trenéra Petra Czudka a museli se obejít i bez dvou svých stěžejních mužů (distancovaného Radovana Kouřila a nemocného Martina Gniadka, nám stále scházel David Pekárek), stále mají velkou kvalitu. Vedeni reprezentačním rozehrávačem Jakubem Šiřinou, jenž do půle rozdal svým spoluhráčům málokdy vídaných 9 asistencí (!) a obrovitým švédským pivotem Mattiasem Markussonem, měli v první půli navrh.

"První poločas od nás nebyl úplně ideální," uznal Vyo. "Dělali jsme chyby v obraně, nicméně do druhého poločasu jsme nastoupili úplně jinak. V obraně jsme přitlačili, v útoku jsme si víc půjčili míč, navíc to začalo padat i jiným hráčům." Klíčovou třetí čtvrtinu jsme ovládli 28:17 a poprvé v zápase jsme Slezanům odskočili do dvouciferného vedení (64:54), které jsme uhájili až do konce. "Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě," říkal pardubický lídr po dvanácté ligové výhře v probíhající sezoně.

Sám k ní přispěl velmi výrazně.

Potřetí za sebou pokořil hranici 20 nastřílených bodů - tentokrát jich soupeři nasypal 27! - a přidal i 7 asistencí a doskoků!

"Cítil jsem se super," hlásil bezprostředně po utkání, v němž byl velice efektivní: proměnil 7 z osmi dvoubodových pokusů (úspěšnost 87,5%!!), 3 z šesti trojek a 4 z šesti trestných hodů (koeficient užitečnosti 38!!!). "Střely, které jsem měl, byly většinou docela volné. A když jsem volný, střílím, pak to buď padne, nebo nepadne," dodal Vyo, jemuž "padalo" vskutku parádně, vždyť oněch 27 bodů je jeho maximem v dosavadním průběhu Kooperativa NBL.

"Díky všem fanouškům, že chodí v takovém počtu," říká Peca

Pozitivním tónem hodnotil vydařený duel i Petr Šafarčík.

"Na jedničku," odpověděl stručně, leč naprosto výstižně na otázku, jak hodnotí úterní bitvu s Opavou.

"Přesně se ukázalo to, co jsem říkal už před zápasem, že bude důležité. Jsem hrozně rád, že to od nás nebyly jen plané řeči, ale dokázali jsme to ukázat i na hřišti! Opravdu jsem hrozně rád za celý tým," chválil Peca. "V prvním poločase jsme možná byli trošku nervózní, ale důležité bylo, že jsme se udrželi na dostřel. Myslím si, že v druhé půlce šlo krásně vidět, co se změnilo: jestli si v prvním poločase všichni hráči nebyli úplně stoprocentně jisti, že Opavu můžeme porazit, tak ve druhém už to bylo vidět. Bylo to vidět na některých individuálních výkonech, kluci se zvedli a začali věřit, že je můžeme porazit. Po zápase jsem říkal, že s takovým nastavením musíme jít do každého zápasu, pak to přinese svoje ovoce."

Kromě podstatně sebevědomějšího výkonu ve druhé půli Petr Šafarčík vyzvedl i vynikající atmosféru v hale. "Moc se mi líbila. Tohle miluju, proto basket hraju," pousmál se. "Vyhraje se, fanoušci jsou spokojení... To je pro nás odměna. Interakce s fanoušky je v Pardubicích větší, protože všichni jsou blízko u hřiště. Mě to hrozně nabíjí energií. Ke konci zápasu třeba už nemůžu, docházejí mi síly, ale taková atmosféra mě dokáže ještě zvednout. Hrozně si to tady v Pardubicích užívám a chci fakt poděkovat všem fanouškům, že chodí v takovém počtu a vytvářejí nám výbornou atmosféru," vzkázal pardubickým příznivcům.

V sobotu čeká Beksu poslední zápas v základní části Kooperativa NBL.

Vydá se do Kolína, jehož aktuální bilance čítá 11 výher a 9 porážek (Pardubice 12/9).

"Je potřeba udržet koncentraci a nepolevit," burcuje Petr Šafarčík, jenž by se se svým týmem velmi rád udržel na vítězné cestě. Po Novém roce Beksa odehrála čtyři utkání (tři v NBL a jedno v Alpe Adria Cupu) a ve všech uspěla. "Po zápase jsme si všichni dali dobré jídlo, ale ve středu se zase sejdeme a uděláme všechno, co je potřeba, abychom dobře zregenerovali a v sobotu potvrdili to, o čem se teď bavíme - že se zvedáme. Byla by strašná škoda to teď zahodit. Říkal jsem, že tenhle tým se bude v průběhu sezony zlepšovat a přesně to se děje. Věřím, že v Kolíně to potvrdíme a navážeme na naše poslední výsledky," doplnil Petr Šafarčík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti