Upravit stránku
31. 10. 2016

Litevská mise


První venkovní utkání ve FIBA Europe Cupu mají před sebou pardubičtí basketbalisté, kteří budou usilovat o své druhé vítězství v soutěži na palubovce litevského Šiauliai.

3. KOLO FIBA EUROPE CUPU, SKUPINA J:

BC Šiauliai (0/2) vs. BK JIP Pardubice (1/1)
úterý 1. 10. v 17 hodin

Litevský tým neprožívá právě vydařený vstup do letošní sezony.

V národní soutěži dokázal vyhrát jediný z devíti zápasů, přičemž naposledy prohrál s druhým BC Lietkabelis vysoko 66:101 (nejvíce bodů Šiauliai: Ampim 16, Patterson 12, Lekunas 11, Echodas 9, West 8...). Neuspěl ani v předchozích dvou duelech FIBA Europe Cupu, v němž nejprve prohrál v Minsku 71:86 a poté nestačil na APOEL Nikósie 75:84 (nejvíce bodů Šiauliai: Echodas 25, Sabeckis 10, Gvezdauskas 8...).

Je nasnadě, že Šiauliai nebude chtít ztratit třetí pohárový zápas v řadě, tudíž lze u jeho hráčů očekávat maximální nasazení. "Každý tým se chce na domácí palubovce předvést v co nejlepším světle, u Šiauliai tím spíš, že mají v evropském poháru negativní bilanci 0/2," předesílá trenér Tomáš Bartošek.

K dosavadním pohárovým výkonům litevského klubu uvádí: "Prohráli oba dva zápasy, ale vůbec nehráli špatně. Řekl bych, že díky většímu mládí tohoto týmu udělali v rozhodujících chvílích mnoho chyb, což je stálo šanci na vítězství."

Mezi osové hráče Šiauliai patří americký křídelník Asenso Ampim, jenž v litevské lize zapisuje 12,3 bodu + 4,8 doskoku (ve FIBA Europe Cupu činí jeho průměry 10 bodů + 4,5 doskoku + 3,5 asistence). Dvouciferné průměry v obou soutěžích si drží i americký rozehrávač Tre Bowman (v litevské lize 10,8 bodu, ve FIBA Europe Cupu 10,5 bodu + 4 asistence), podkošovým pilířem je Martynas Echodas (v litevské lize 7,3 bodu, ve FIBA Europe Cupu 14 bodů + 10 doskoků).

"Během minulého týdne navíc posílil tým jeden ukrajinský hráč na pozici vyššího křídla, ale zatím nevíme, zda bude dopsán na soupisku a bude proti nám hrát," řekl dále Tomáš Bartošek. Jak by charakterizoval herní projev Šiauliai? "Hodně se opírají o situace pick-and-roll a dobrý pohyb hráčů na slabé straně: na jedné straně probíhá clona na hráče s míčem a na druhé straně zároveň probíhá výměna hráčů, což je pro obranu daleko složitější. Jinak je to klasický litevský tým: v okamžiku, kdy hráči mají volnou střeleckou pozici, tak pálí."

Pardubičtí trenéři budou postrádat zdravotně indisponované křídelníky Dušana Pandulu a Lukáše Kotase. Beksa však odletí do Litvy v dobré pohodě, neboť v sobotním 9. kole Kooperativa NBL porazila USK Praha přesvědčivě 82:72 a v české nejvyšší soutěži vylepšila svou bilanci již na 8/1.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti