Upravit stránku
18. 10. 2021

Levice vs. Beksa


S přáním navázat na tři ligová vítězství v řadě Beksa odcestovala v pondělí po obědě na Slovensko, kde ji na palubovce levických Patriotů čeká druhý duel v letošním ročníku Alpe Adria Cupu.

ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

Patrioti Levice (2/0) vs. BK JIP Pardubice (1/0)
úterý 19. 10. v 17:00 | Levice

Oba soupeři vstoupili do Alpe Adria Cupu úspěšně.

Beksa přetlačila v enteria areně rakouský Wels těsně o jediný koš 79:76, Levice mají na kontě dokonce dvě vítězství: nejprve na konci září triumfovaly v Šibeniku 79:64, poté na začátku října rozebraly Wels zcela přesvědčivě 93:64.

Dobře si vedou i v národních soutěžích.

Pardubičtí basketbalisté o víkendu zapsali třetí vítězství za sebou, když v Hradci Králové zvládli napínavou koncovku a uspěli 96:92, čímž vylepšili svoji bilanci v Kooperativa NBL na 5/1. Třízápasovou vítěznou šňůru drží i Patrioti, kteří po těsně domácí porážce v úvodním kole s Lučencem (82:85) porazili Inter Bratislava 90:77, z Komárna si odvezli výhru 84:79 a naposledy Svit suverénně 82:60 (nejvíce bodů Patriotů: Freeman 17, Lacy 15, Abraham 14, Bojanovský 10, Bachan 10...).

V polovině září na sebe oba týmy narazily ve Federálním poháru, přičemž úspěšnější byla Beksa, která si z Levic odvezla výhru 86:78. "Ani v jednom týmu od té doby neproběhlo moc změn. Domácí se opírají o podkošové hráče Juríčka a Bojanovského, k nim mají další zkušené hráče na perimetru. Navíc mají stejně jako my dobrou bilanci v lize, takže čekáme velmi těžké utkání," podotkl asistent pardubického trenéra Adam Konvalinka.

Ve slovenské lize je levickým top-skórerem americký rozehrávač Davonte Lacy, jenž průměrně zapisuje 17 bodů + 4,5 asistence (trojky 47,4% - 9/19). Slovenský křídelník David Abraham přidává 12,5 bodu, další americká akvizice Deshawn zaznamenává 11,7 bodu + 9 doskoků a bodově se výrazněji prosazují i Boris Bojanovský (10,5 bodu + 8,3 doskoku), Simon Krajčovič (10,5 bodu + 6,3 asistence) a Viktor Juríček (8,3 bodu).

"My se musíme soustředit hlavně na přípravu na každé jedno utkání, které nás čeká, protože času není moc," odpověděl Adam Konvalinka na otázku, na co se musíme koncentrovat před nadcházejícím duelem. "Máme málo tréninků mezi jednotlivými zápasy, které jdou rychle za sebou, takže každá půlhodina, kterou můžeme strávit přípravou, je pro nás dobrá." Jaké faktory považuje pardubický asistent za klíčové? "Určitě doskok, o tom se bavíme před každým utkáním. Pak také musíme extrémně omezit ztráty míče, protože ty nás poslední dobou hodně trápí. Pokud se nám to podaří, můžeme hrát hodně dobře a pomýšlet na vítězství," dodal Adam Konvalinka před úterním zápasem v hale Patriotů.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti