17. 11. 2021

Lepší jen na startu

První ze tří domácích zápasů v tomto týdnu Bekse nevyšel. V dramatické bitvě s Ústím jsme byli lepší jen v úvodu, hosté zvládli lépe i dramatickou koncovku a odvezli si výhru o 4 body.

DOHRÁVKA 4. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. Sluneta Ústí n. L. 76:80
(13:18, 20:22, 23:19, 20:21)

Nejlepší pasáž Beksy? Samotný vstup do zápasu.

Začali jsme s velkou energií na obou polovinách hřiště a rychle jsme vedli 7:0, ještě v 5. minutě 10:4. "Začali jsme velmi dobře, vedli jsme o 6-7 bodů, ale potom jsme udělali nějaké chyby v obraně," zmínil trenér Dino Repeša počátek našich problémů. Sluneta ovládla zbývající část první čtvrtiny 14:3 (!) a vpředu se pak držela téměř celý zápas - celkem vedla 30 minut, byť nijak výrazně, nejvíce o 9 bodů (my jsme byli ve vedení pouze 8,5 minuty). A i když jsme v závěrečné tříminutovce dokázali smazat osmibodové manko a Tomáš Vyoral na startu poslední minuty srovnal skóre na 73:73, koncovku vzal do svých rukou soupeřův lídr Lamb Autrey, jenž 7 body v závěrečných 37 sekundách (dvojka a trestné hody 5/6) definitivně rozhodl.

Hosté čekali na své první body 2,5 minuty, my už jsme jich v té chvíli měli na kontě 7. Střelecký prapor Slunety však zvedl Lamb Autrey (10 bodů v první čtvrtině), naopak my jsme mezi 5. a 9. minutou minuli 9 střeleckých pokusů v řadě (!) a v první čtvrtině jsme nakonec nastřádali pouhých 13 bodů. Pasáž od 11. do 13. minuty jsme sice ovládli 8:2 a znovu jsme vedli (23:22), mírný náskok jsme drželi ještě v 16. minutě (27:26). Konec první půle nám však vůbec nevyšel a po šňůře 4:14 nám Ústí odskočilo do devítibodového trháku (29:38 a 31:40). "Nejhorší obranu jsme hráli na konci druhé čtvrtiny, kdy hosté udělali šňůru 8 nebo 10 nula," káral Dino Repeša svůj tým za hru na obranné polovině hřiště.

Do druhého poločasu jsme vstoupili bleskovou trojkou Davida Pekárka, ovšem naše ztráta dlouho oscilovala mezi třemi a osmi body (25. minuta - 43:51). V závěru třetí čtvrtiny jsme se na chvíli dostali před soupeře (29. minuta - 54:53), ale Sluneta nastřílela na přelomu posledních dvou čtvrtin 8 bodů v řadě a do závěrečné tříminutovky vstupovala s osmi body k dobru (stav 65:73). Petr Šafarčík, Dantez Walton, David Pekárek a zkraje poslední minuty Tomáš Vyoral se zasloužili o naši šňůru 8:0, po níž měly oba týmy stejně blízko k vítězství (73:73), jenže koncovku si vzal pod patronát Muž zápasu Lamb Autrey...

"Hráli jsme jen s jedním pivotem, Kamil Švrdlík měl navíc na konci 5 faulů. Je velmi těžké hrát s jedním pivotem, nebo i bez pivota, což jsme hráli 11 nebo 12 minut, protože Kamil měl hodně faulů. V takových chvílích musíš proměňovat střely, ale my jsme měli úspěšnost za 3 body jen 22%. Měli jsme moc otevřených střel, zvlášť v prvním poločase, ale nedávali jsme," doplnil kouč Dino Repeša své hodnocení.

Klíčová čísla:

• střelba za 3 body 22% (7/31) - 21% (4/19)
  • trestné hody 64% (9/14) - 78% (18/23)
  • body zpod koše 34 - 42

V pardubickém dresu se David Pekárek zaskvěl 21 body (střelba z pole 9/14, z toho trojky 2/5, trestné hody 1/1), v dvouciferných číslech dále byli už jen Kamil Švrdlík 12 bodů, z pole 5/9, trestné hody 2/2) s Petrem Šafarčíkem (z pole 4/13, trestné hody 3/5). Ústecký tým vedl autor triple-doublu Lamb Autrey, který odehrál výtečný zápas: k 28 bodům (z pole 10/19, trestné hody 8/11) přidal 11 asistencí a 10 doskoků!!! Ladislav Pecka zaznamenal double-double za 17 bodů + 12 doskoků (z pole 8/16), důležitý byl příspěvek Dalibora Faita (15 bodů, z pole 5/10, trestné hody 3/4).