Upravit stránku
16. 11. 2016

Kouče potěšil týmový výkon


Týmovým výkonem si pardubičtí basketbalisté došli pro senzační vítězství v Minsku, kde v rámci FIBA Europe Cupu triumfovali 4bodovým rozdílem.

Přesně to, co kouč Levell Sanders po svých svěřencích vyžadoval, dokázali v Bělorusku splnit. "Určitě mám velkou radost z tohoto vítězství, ale v sobotu hrajeme ligové utkání se Svitavami, takže nemáme čas být dlouho nahoře," pousmál se Ell.

Ale popořádku...

Před utkáním jste vyzdvihoval nutnost předvést kvalitní týmový výkon. Jste spokojen s tím, jak se Beksa prezentovala?
"Měl jsem na předzápasové poradě jako první bod, že v zápase musíme všechno dělat jako tým, protože Minsk je dobrý tým, opravdu hraje jako tým. Říkal jsem hráčům, že právě takto musíme hrát a myslím, že až na začátek utkání, kdy jsme nehráli dobře a rychle prohrávali 12bodovým rozdílem, jsme to splnili. Předvedli jsme hodně dobrý týmový výkon."

Začátek nám nevyšel, rychle jsme prohrávali 2:11 a po time-outu Minsk trojkou navýšil svůj náskok na 12 bodů. Jak vám bylo?
"Viděl jsem, že nejsme připraveni mentálně, proto jsem hráčům při time-outu znovu zopakoval, co jsem říkal před zápasem: hlavně to, že nemůžeme ztrácet tolik míčů. Ještě než jsem šel před hráče při time-outu, slyšel jsem Šutyse (kapitána Radka Nečase), jak je naštvaný a říká: Takhle budeme hrát? Jedeme domů??? Měl jsem stejný pocit, že nejsme připraveni hrát, ale potom jsme začali bojovat, dostali jsme se zpátky do zápasu."

Pozvedl nás Josef Potoček svými třemi trojkami, Kamil Švrdlík dobrou hrou v dolním postavení...
"Ano, ale já nemůžu říct něco jenom o jednom hráči, protože všichni, kdo přišli na hřiště, hráli skvěle. Pepíno? Dal tři rychlé trojky a já jsem koukal na jejich trenéra, jak se dívá na Graye, že ho nechal volného (usmál se). Kohy? Pulpy? Lamb? Šutys? Pepan? Šroubek (Martin Roub) - ten přišel na hřiště jen na chvíli, ale bránil na míč tak, že jsme ho skoro získali. O přestávce jsem byl trošku naštvaný na Davida Škrance, ale on odehrál skvělou druhou půli. Je to vítězství týmu!"

Z trenérského pohledu tedy ve vás převládá dobrý pocit z odvedené práce?
"Já mám dobrý pocit. Je to vítězství, které je dobré pro klub, pro hráče, pro fanoušky, pro celý český basketbal! Mám dobrý pocit i z toho, že jsme ukázali charakter. Byli jsme na začátku dole o 12 bodů, ale fakt jsme bojovali a vrátili jsme se. Pak jsme na konci ztratili vedení o 14 bodů, ale znovu jsme dokázali hrát a vybojovat výhru. A to nám stále chybějí tři hráči (Dušan Pandula, Dominez Burnett, Lukáš Kotas)."

Co se stalo mezi 33. a 38. minutou, kdy jsme dlouho neskórovali a Minsk vyrovnal na 74:74?
"Vždycky, když nějaký tým takhle ztrácí, začne hrát maximálně agresivně. Když jsme hráli pick-and-roll, hodně nás tlačili a naše kombinace nebyly efektivní. My se musíme učit, že v takových momentech musíme hrát ne stejně, ale ještě agresivněji, tvrději, než soupeř, který dotahuje! Musíme být ještě výš! Přece chceme vést 7 minut před koncem o 14 bodů - ale ani za takového stavu to soupeř nevzdá, i když je dole, zvlášť doma udělá všechno pro to, aby se dotáhl. A my se musíme naučit, že když to přijde, je potřeba ještě přidat."

Hodně nás držel útočný doskok, 13 za první poločas je excelentní číslo. Navíc stejnou zbraň Cmoki jsme po většinu zápasu dokázali eliminovat, byl to další klíč?
"Ano, to byl další z bodů na poradě před utkáním. Pamatuješ na náš domácí zápas s Minskem? Vedli jsme, ale v poslední čtvrtině nám doskočili 5 míčů pod naším košem a zápas otočili. Dneska neměli tolik druhých šancí a to pro nás bylo dobré. Jeden z klíčových faktorů."

Bezprostředně po utkání vládla u hráčů obrovská euforie. Jak jste první okamžiky po výhře prožíval vy?
"Měl jsem také velkou radost. Pořád máme šanci na postup, což je dobré pro náš klub, pro hráče, pro fanoušky, věřím, že pro celý český basketbal. Hrát proti takovým týmům, a navíc ukázat, že i když jsme dole, dokážeme se vrátit zpátky, je pozitivní. Takže radost jsem měl, ale v sobotu hrajeme se Svitavami, takže nemáme čas být moc dlouho nahoře."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti