17. 12. 2015

Kouč po Brnu

Poslední předvánoční zápas Bekse vyšel, z brněnské palubovky si odvezla očekávané vítězství a na svátky půjde s aktivní bilancí 12 výher a 7 porážek.
Jaké zásadní faktory rozhodly o našem úspěchu?

1. Dobrý vstup do zápasu.
Aktivní obrana, spousta zisků míče a snadných bodů buď z protiútoku, z přechodové fáze, či po úspěšných kombinacích zpod koše. Poměr bodů, dosažených z podkošového prostoru, vyzněl drtivě pro náš tým 62 - 28!!!

2. Konzistentní výkon.
Soupeř vedl jen v samotném úvodu, díky dvěma Zachrlovým šestkám, 38,5 minuty jsme byli ve vedení my. "Věděli jsme, že do zápasu jdeme s užší rotací. Začali jsme velmi koncentrovaně na obou polovinách hřiště a čeho si především cením, že během celého utkání jsme se nedostali do delšího úseku, kdy bychom měli nějaký výpadek," poukázal kouč Dušan Bohunický na velmi důležitý aspekt.

V minulých zápasech se jeho týmu opakovaně stávalo, že povolil soupeři delší bodovou šňůru. V Brně nikoliv. "Když jsme dostali dva koše po sobě, dokázali jsme výborně zareagovat, hlavně v obraně, a v útoku jsme si v těchto situacíc pomohli dobrým postupným útokem."

3. Vláda na doskoku.
Souboje o odražené míče vyznívaly zcela jasně pro červeno-bílé, poměr doskoků byl 28 - 44. "Na doskoku jsme byli hodně aktivní," podotkl trenér. Mmcité jsme příliš nedovolili skórovat ani po útočném doskoku, poměr bodů z druhých šancí činil 6 - 13.

4. Převaha na rozehrávce.
Při absenci Levella Sanderse i (již delší dobu) Lukáše Kotase odtáhl většinu zápasu na této pozici Viktor Půlpán. A svou roli zvládl brilantně: nejenže výborně strážil své protivníky, ale zároveň hrál velmi aktivně na útočnou polovinu hřiště: během 35,5 minuty vysázel 15 bodů, když trefil 7 z 12 střel z pole, přidal 1 úspěšný trestný hod, rozdal 4 asistence a měl vyrovnaný poměr zisků a ztrát 1/1 (hodnocení +/-: +19)!

Jeho protějšek, americká hvězda mmcité Anthony Jones, strávil na palubovce 21 minut s bilancí 7 bodů (střelba z pole 3/8), 1 asistence a 6 (!) ztrát (hodnocení +/-: -20)!

5. Eliminace brněnských tahouhů.
I další opěrné muže brněnského týmu se obraně Beksy povedlo dostat do diskomfortu. Jediným výraznějším střelcem byl Roman Zachrla se 17 body. Paul Egwuonwu zůstal na 11 bodech, kromě již zmíněného Jonese se nedostali do rytmu ani čeští veteráni Jaroslav Prášil (za 23 minut jen 3 body) či Michal Křemen (8 bodů).

"Rozhodla hned první čtvrtina, ve které jsme dokázali eliminovat jejich klíčové hráče a nepustit je do hry," souhlasně přikývl kouč Beksy. "Dokázali jsme ubránit Jonese, jak díky výkonu "Půlpyho" na pozici rozehrávače, tak i díky práci pivotů. Dobře jsme komunikovali při řešení kombinace pick-and-roll a nepustili jsme jejich střelce Prášila a Křemena do otevřených pozic. To byl jeden z klíčových faktorů, že tito hráči se nechytili," doplnil Dušan Bohunický.