22. 04. 2017

Kompletní týmový výkon

Páté čtvrtfinále mezi Beksou a Svitavami (90:62) hodnotili na tiskové konferenci trenéři Levell Sanders s Lubomírem Růžičkou a hráči Viktor Půlpán a Brett Roseboro.

Lubomír Růžička (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy):
"Domácí od první minuty stříleli s výbornou, vysokou úspěšností za dva i za tři body, dobře nacházeli volné střelce díky velmi pestrému útoku. My jsme se pak dostali trochu do psychické deky, začali jsme hrát hrozně individualisticky a z toho pramenil poločasový rozdíl patnácti bodů. Pak jsme samozřejmě zkoušeli něco změnit, ale domácí svojí ostrou hrou, organizovanou na obranné i útočné polovině, měli zápas pod kontrolou. Na obranné polovině je neskutečné, co pro tým odvede Radek Nečas, co tenhle borec zvládá v takovémhle věku, klobouk dolu před ním. Pardubice nás dostávaly do čím dál tím většího bodového rozdílu a samozřejmě pak už je těžké, když vidíte, že je dvanáct minut do konce a prohráváte o 22, 24 bodů, s tím něco dělat. Moji hráči se snažili, ale bohužel už nám pak došla jak fyzická, tak i mentální síla. Ještě jednou gratuluji domácím, dneska byli jednoznačně lepší, zasloužili si vyhrát a blahopřeji jim k postupu."

Brett Roseboro (hráč DEKSTONE Tuři Svitavy):
"Na začátku zápasu byly Pardubice agresivnější než my, bránily nás od míče, hrály obranu jedna na jedna, takže jsme se nemohli dostat do našich útočných systémů. Náš výběr střeleckých pozic nebyl od začátku dobrý, nedostali jsme se do ničeho, co bychom chtěli hrát. Někteří naši hlavní hráči se dnes trochu trápili, nechali jsme Pardubicím hodně bodů ze ztrát. Celou sérii nás Pardubice tlačily do těžkých střel a do ztrát, z čeho získávaly lehké koše."

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Zaprvé bych chtěl pogratulovat Svitavám za super sezonu, kterou měly. Byl jsem v minulosti v několika situacích v týmech, kdy se vyměnil trenér uprostřed sezony a není to jednoduchá situace, takže gratulace trenérovi a celým Svitavám. Určitě bych chtěl poděkovat i nám, našemu týmu, našim fanouškům, protože to byla dobrá série a cítili jsme od fanoušků velkou podporu. Když vyhrajete sérii 4:1, zdá se, že to byla jednoduchá série, ale toto určitě nebyla jednoduchá série. Svitavy jsou nebezpečný tým, nechtěli jsme je nechat hrát jejich hru, kdy střílí hodně trojek, nechtěli jsme je dostat do rychlých protiútoků, vždycky jsme je chtěli dostat pod obranný tlak po celých čtyřicet minut a myslím si, že se nám to po většinu série dařilo. Třetí zápas, který jsme hráli u nich, byla kombinace různých faktorů, i svitavští fanoušci nás trochu rozhodili a v tom zápase jsme nevytvářeli tak dobrý obranný tlak jako v jiných zápasech, takže Svitavy byly schopné vyhrát. Ve čtvrtém zápase jsme do toho "vlétli" velice agresivně, podařilo se nám skórovat několik rychlých košů, oni měli ze začátku zápasu hodně ztrát a vedli jsme už o hodně. V basketbale to ale bývá tak, že přichází šňůra jednoho týmu, šňůra druhého týmu, a domácí tehdy udělali podobnou šňůru proti nám. Znám to i z doby, kdy jsem hrával, že vedete o hodně bodů a nejste schopni zápas uzavřít tak, jak byste si přáli, a to byl přesně tenhle zápas. Myslím si, že to byla pro nás velká věc, že jsme i ztrátu velikého náskoku ustáli a dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Co se týče dneška, tak jsem říkal, že je těžké uzavřít sérii, protože ten druhý tým vždycky bude dělat vše, co se dá, aby ještě zůstal ve hře. Říkal jsem hráčům, že to dnes nemusí být 16:0 už od začátku, ale líbilo se mi , jak náš tým byl dnes soustředěný, dobře bránil a přisel do toho s energií. Stejně jako v celé sérii, i dnes si myslím, že to byl od nás kompletní týmový výkon, všichni se podíleli na vítězství a na postupu."

Viktor Půlpán (hráč BK JIP Pardubice):
"My jsme chtěli hlavně dobře začít, aby si Svitavy nepomyslely, že tady dnes můžou vyhrát, což se nám povedlo. Hned v první čtvrtině jsme oskočili na dvouciferný rozdíl, myslím si, že klíčové bylo, že jsme výborně bránili. Hráli jsme nátlakovou obranu, nenechali jsme jim žádné jednoduché body. V druhém poločase tam bylo pár lehkých košů, ale poučili jsme se z třetího a ze čtvrtého zápasu ve Svitavách, kde jsme taky měli vyšší vedení a oni se na nás dotáhli. Dneska jsme to dotáhli i díky fanouškům, kteří byli skvělí. Řekl bych, že ve čtvrté čtvrtině už bylo na Svitavách vidět, jak byli jejich hráči unavení. Roman Marko toho musí mít strašně moc, střídalo se na něm hodně hráčů a musel to mít proti nám těžké. Myslím, že právě to tuhle sérii rozhodlo, že jsme nenechali Romana vyniknout a tvořit pro své spoluhráče."