Upravit stránku
26. 10. 2018

K nejlepším trojkařům


Na palubovce jediného týmu, jehož aktuální úspěšnost tříbodové střelby přesahuje magickou hranici 40%, odehrají pardubičtí basketbalisté své další utkání v základní části NBL.

6. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Egoé Basket Brno (3/2) vs. BK JIP Pardubice (4/1)
sobota 27. 10. v 19 hodin

Brno prožívá hodně povedený start do nové sezony. Platí to navzdory poslední těsné a velesmutné porážce v Praze: Egoé vedlo v hlavním městě 40 sekund před koncem o 3 body, ještě 4 sekundy před koncem o 2 body, leč po time-outu přesně trojkující Michal Mareš otočil na finálních 77:76, čímž doslova sebral hostům cenné vítězství. Pouhých 1,8 sekundy před koncem... Jinak však Brňané válí, ve své hale porazili jak Ostravu, tak Děčín - neuvěřitelnou shodou náhod shodným poměrem 77:68.

Klíčovým mužem Egoé je rozehrávač Deremy Geiger. Point guard, jenž již v nedávné minulosti oblékal brněnský dres, nastřílel ve všech předchozích pěti zápasech dvouciferný počet bodů, přičemž jeho aktuální průměr činí 18,8 bodu (+3 asistence) - při fantastické úspěšnosti tříbodové střelby 51,6% (16/31)! Pokud jde o střelbu zpoza oblouku, ještě lépe je na tom další dvouciferný snajpr Radek Farský (11,4 bodu, trojky 60,9% - 14/23!!). Právě tito dva muži se největší měrou starají o to, že týmová úspěšnost domácích se blíží 41% (průměr 9,2 proměněných trojek na zápas).

O skórování se do značné míry starají i dvě nové zahraniční akvizice: pivot Reginald Keely předvádí v úvodu sezony konstantní výkony, o čemž svědčí jeho pravidelné bodové příspěvky (postupně 15, 16, 17, 17, 14 bodů - průměr 15,8), prosazuje se i křídelník Davell Roby (11 bodů + 3,2 asistence). Mezi nejvíce vytěžované hráče patří ještě Lukáš Stegbauer (8,8 bodu). "Brno má v letošní sezoně kvalitnější tým než v minulosti. Mají dobrý mix zkušených a mladších hráčů, také je zjevné, že zrychlili svoji hru," vypozoroval pardubický kouč Levell Sanders v předzápasové přípravě.

"Co se týče nás, klíčová bude naše defenzivní fáze: jak z hlediska dobré komunikace - protože domácí mají hodně útočných akcí a nedá se na všechny připravit -, tak z hlediska obranného doskoku. Chceme hrát rychlou přechodovou fázi, ale pokud necháme soupeře útočně doskakovat, dáváme mu více šancí ke skórování a pak nemůžeme hrát rychlý protiútok tak často, jak bychom chtěli," pokračoval Ell.

V tomto týdnu půjde již o třetí zápas Beksy, oba předchozí - s Děčínem i Saratovem - jsme ztratili.

Přesto lze zejména ve středečním duelu FIBA Europe Cupu najít pozitiva. Například? "Vstup do utkání, který jsme zvládli mnohem lépe než proti Děčínu, kterému jsme hned na začátku dovolili skórovat 7 snadných bodů," vrátil se Ell k nedávným neúspěšným utkáním. "V poháru jsme začali o poznání lépe a na to bychom rádi navázali i v Brně."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti