Upravit stránku
12. 10. 2016

Je potřeba hrát konstantně


Utkání 6. kola Kooperativa NBL mezi Ostravou a Beksou (80:92) hodnotili trenéři Dušan Medvecký s Tomášem Bartoškem a Hráč utkání Radek Nečas.

Echo tiskové konference

Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava):
"Gratuluji Pardubicím k vítězství, ukázaly, proč budou hrát evropský pohár. Mají deset, jedenáct hráčů do rotace a svým tlakem, zejména v první půli, nás donutili ke ztrátám. To byl první faktor jejich vedení, tím druhým byl Radek Nečas, který nám dal do poločasu 11 bodů, to jsme od něj nečekali."
"Ve druhém poločase Pardubice polevily v obraně, nevyvíjely na nás takový tlak, my jsme se dostávali do střeleckých pozic a dali nějaké trojky. Potopily nás ale ztráty. Kdybychom se v závěru přiblížili na ještě menší bodový rozdíl, mohli bychom pomýšlet na lepší výsledek, nicméně jak už jsem řekl, Pardubice mají stabilní kádr a zaslouženě vyhrály."

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Samozřejmě jsme velmi rádi, že jsme zde dokázali vyhrát, protože jsme si vědomi síly Ostravy v domácí hale Tatran. Po útočné stránce se nám povedl vstup do zápasu, v první čtvrtině jsme dali 34 bodů - vycházela nám taktika, snažili jsme se o co nejrychlejší přechod na útočnou polovinu hřiště a v obraně jsme tlačili na domácí tým a nutili ho k chybám."
"Několikrát během utkání to vypadalo, že navýšíme náš náskok, že půjdeme do vedení přes 20 bodů, ale vlastní lehkovážností, ztrátou koncentrace jsme dovolili Nové huti opakovaně snížit. Domácí využili našeho sebemenšího zaváhání a několikrát se vrátili zpět do zápasu, za což jim patří obrovský kredit: ani jednou utkání nezabalili, i když už prohrávali o 22 bodů. My se takovýchto výpadků musíme vyvarovat, musíme být konstantní v průběhu celého zápasu."

Radek Nečas (kapitán BK JIP Pardubice):
"Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně na obou stranách hřiště, jak v útoku, tak v obraně. Ze začátku sice převládalo útočné snažení a v obraně jsme měli pár chyb, ale aktivitou v útoku, tím, že jsme se snažili pouštět balón co nejrychleji do protiútoku, jsme získávali výhodu, z které jsme buď skórovali jednoduchým košem, nebo jsme mohli najet do otevřené obrany, nebo byly volné střely. V úvodu to bylo hodně povedené v útočné fázi a dokázali jsme navyšovat skóre. Myslím si, že první poločas byl z naší strany dobrý, na tomhle bychom chtěli stavět: být agresivní v obraně, po zisku míče to hnát dopředu a tam si dobře pouštět balón z ruky, aby bylo co nejvíce hráčů nebezpečných."
"Do druhé půlky jsme vstoupili stejně jako do začátku zápasu, ale několika chybami, i z mé strany, jsme dovolili soupeři trošku snížit náš náskok. Oni pak trefili asi tři trojky, do toho přišla naše ztráta, jejich koš s faulem a Ostrava šla nahoru. My jsme naopak byli v ten moment dole, ale prostřídáním jsme postupně padající skóre zastavili a opět navýšili. Uklidnili jsme se a zápas jsme dovedli do vítězného konce."
"Řekl bych, že i když jsme měli menší výpadek ve 4. čtvrtině - špatně jsme řešili určité situace v útoku i v obraně, kde jsme hůře komunikovali - tak jsme měli jsme celý zápas pod kontrolou. S vítězstvím můžeme být spokojeni, i když víme, že stále máme co zlepšovat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti