Upravit stránku
11. 09. 2015

Gmunden: +27! V sobotu Nymburk


Po dvou výhrách nad slovenskými soupeři si Beksa připsala v přípravě na novou sezonu třetí vítězství. Utkání s rakouským Gmundenem bylo vyrovnané pouze v prvním poločase, druhá půle už vyzněla jednoznačně ve prospěch pardubického týmu poměrem 35:13!

PŘÍPRAVA:
BK JIP Pardubice vs. Swans Gmunden 72:45

(19:14, 18:18, 19:7, 16:6)

Body: Wall 15, Švrdlík 13, Pandula 12, Sanders 6, Roub 6, Příhonský 5, Škranc 5, Formánek 4, Kotas 2, Šoukal 2, Půlpán 2

Rakouský tým začal velmi houževnatě a po třech minutách jsme ztráceli 2:7. "Soupeř hrál agresivně, ale měl silnou pouze první pětici. Jakmile vystřídal, tak šla kvalita jeho hry dolů myslím si, že jsme ho extrémně převyšovali," podotkl trenér Dušan Bohunický.

Pasáž mezi 4. a 10. minutou jsme ovládli šňůrou 15:4 a v polovině 19. minuty dvakrát úspěšně šestkující Karel Formánek posouval průběžný stav na 37:27. Po přestávce už jsme měli dění na palubovce jasně pod kontrolou. Gmunden jsme nepouštěli do volných střeleckých pozic a povolili jsme mu jen 7 a 6 bodů (!), naopak na útočné polovině hřiště jsme si udrželi stabilní produktivitu a v závěru rozdíl ve skóre narostl až ke třicetibodové hranici.

"Dokázali jsme se vyrovnat s agresitivou rakouského týmu, zejména v podkošovém prostoru, kde byl Gmunden docela silný," cenil si kouč výkonu svého týmu. Jen 45 inkasovaných bodů svědčí o kvalitní defenzivní fázi. "Z pohledu obrany jsem viděl spoustu dobrých momentů. V určitých pasážích utkání jsme hráli takovou obranu, jakou chceme produkovat: zatahovali jsme obranu, dokázali jsme zhustit prostor pod košem. Těší mě těch 45 bodů, ale čekají nás další zápasy s kvalitními soupeři."

Ten nejbližší přijde hned v sobotu, kdy Beksa hraje v Nymburku.

"Nymburk nebude v plné síle, protože reprezentanti jsou na mistrovství Evropy, ale stále bude mít velkou kvalitu. I podle výsledků, které uhrál v přípravných utkáních v Německu," doplnil Dušan Bohunický.

Zápas Nymburk vs. Beksa se hraje v sobotu 12. 9. od 17 hodin.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti