Upravit stránku
20. 09. 2016

Echo tiskové konference


V partnerské restauraci Tiburón se dnes uskutečnila oficiální předsezonní tisková konference BK JIP Pardubice. Co na ní zaznělo?
Pavel Stara (předseda představenstva)

... o ekonomice klubu:
"Dlouhodobě je naším cílem udržovat rozpočet klubu v podobné výši. Je tomu tak i nyní, byť rozpočet musel být navýšen díky naší účasti v evropském poháru. Jsem rád, že můžeme říci, že sezona je zajištěná, i když vše samozřejmě bude mít nějaký vývoj - například kdybychom postoupili v evropském poháru. I s tím ale v nějaké variantě počítáme."

... o mimosportovních aktivitách:
"V loňské sezoně jsme měli spoustu projektů, které souvisely s oslavami 60letého výročí klubu. V té letošní se budeme soustředit na další zkvalitňování našich dlouhodobých projektů, jako jsou BeksaTV, Hrajeme spolu za Pardubice, či několik mládežnických projektů jak pro děti z pardubických mateřských, tak základních škol."

Martin Marek (generální manažer)

... o složení týmu:
"Chtěli jsme zachovat kontinuitu jak hráčskou, tak trenérskou, a máme velkou radost z udržení týmu. Jsme přesvědčeni, že má ještě větší potenciál, než ukázal v minulé sezoně. Ke stávajícímu týmu jsme chtěli dodat jednoho útočného hráče z perimetru a v našem užším výběru padla volba na Domineze Burnetta. Myslím si, že jsme trefili dobře, jedná se o všestranně útočně nadaného hráče, který může hrát všechny tři pozice z perimetru."

... o konci Tomáše Šoukala:
"Tato situace nás mrzí. Tomáš měl několik operací ramene a kolene, které mu však stále otékalo. Připravuje se na další operaci a byl by další rok bez basketbalu, takže se rozhodl ukončit kariéru. Tomášovi děkujeme za všechno, co udělal pro pardubický basketbali, velice silnou stopu zanechal zvlášť v mládeži. Přejeme mu hodně štěstí v dalším životě."

... o zdravotních problémech Dušana Panduly:
" Při předsezonních testech u něj byl bohužel objeven vrozený srdeční defekt. Dušan v tomto období podstupuje různá vyšetření a s velkou pravděpodobností se podrobí malému kardiologickému zákroku. Podle informací od lékařů by to nemělo být v rozporu s jeho hráčskou kariérou, nicméně do sezony vstupujeme bez něj, v současnosti je předpokládaná doba Dušanovy absence 7 až 8 týdnů."

... o nových projektech:
"Nově se zapojujeme do projektu NBA Junior. Značka NBA letos vstupuje do České republiky, jako do 17. země na světě, a má zájem o spolupráci s Českou basketbalovou federací, která chce rozvíjet celostátní ligu základních škol právě pod značkou NBA. Náš klub bude jedním z pořadatelů ve východočeské oblasti. Dalším novým projektem je republikové finále základních škol O pohár ministryně školství - na konci dubna ho budou hostit právě Pardubice, přičemž hrát se bude ve dvou halách: na Dašické a na Dukle. Pardubice se stanou centrem basketbalu, celkem přijede 220 - 250 dětí. Patronem tohoto projektu je Radek Nečas."

Levell Sanders (trenér)

... o přípravném období:
"Když jsme začínali přípravu, jedním z našich hlavních cílů bylo, abychom se stali mnohem lepším obraným týmem, hlavně co se týče týmové obrany. Jakýkoliv tým, který chce dobře týmově bránit, musí komunikovat a na to jsme se hodně soustředili. Trénink za tréninkem, zápas za zápasem se posouváme a já věřím, že jsme udělali progres."

... o zdravotním stavu:
"Hrozně důležitý je zdravotní stav, jak už přede mnou říkali Pavel Stara a Martin Marek. Job nás, trenérů, však je soustředit se na hráče, které máme k dispozici. Vždycky, když někdo vypadne ze sestavy, je to příležitost pro někoho jiného, aby se ukázal. Máme v týmu hráče, kteří nemají tolik zkušeností, třeba Josef Potoček a David Škranc, kteří dostali šanci hrát víc minut a stále se zlepšují. Celkově bych řekl, že z pohledu hráčů, kteří mohli odehrát přípravné zápasy, to vnímáme tak, že do nich dali hodně energie, hrális dobrým nasazením."

... o novém kapitánovi:
"První den naší přípravy jsem řekl, že dokud budu působit jako trenér, budeme si každoročně volit kapitána. Tím byl vybrán Šutys (Radek Nečas) a já si myslím, že to byla dobrá volba. Šutys je přirozeným lídrem, ukazuje to od prvního dne."

... o zápasových testech:
"Neměli jsme tak vyrovnané zápasy, jak bychom si představovali, ale to je věc, s kterou nic neuděláme. Vždycky říkám hráčům, že toto nemůžeme ovlivnit - my se musíme dívat jen na to, jak hrajeme my, abychom hráli tak, jak chceme, soustředili se na náš vlastní výkon. V přípravných zápasech jsme udělali hodně dobrých věcí, také v nich samozřejmě byly věci, v nichž se musíme dál zlepšovat. Celkově mám pocit, že jdeme po správné cestě."

... o Dominezovi Burnettovi:
"Osobnostně je to dobrý člověk, bez problémů se adaptoval v týmu. Co se týče basketbalu, je to nejen hráč, který umí skórovat, ale zároveň dokáže vypracovávat pozice pro své spoluhráče. Má dobrou schopnost vidění hřiště, což je plus. Jsem přesvědčen, že nám pomůže."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti