Upravit stránku
20. 09. 2016

Echo tiskové konference


V partnerské restauraci Tiburón se dnes uskutečnila oficiální předsezonní tisková konference BK JIP Pardubice. Co na ní zaznělo?
Pavel Stara (předseda představenstva)

... o ekonomice klubu:
"Dlouhodobě je naším cílem udržovat rozpočet klubu v podobné výši. Je tomu tak i nyní, byť rozpočet musel být navýšen díky naší účasti v evropském poháru. Jsem rád, že můžeme říci, že sezona je zajištěná, i když vše samozřejmě bude mít nějaký vývoj - například kdybychom postoupili v evropském poháru. I s tím ale v nějaké variantě počítáme."

... o mimosportovních aktivitách:
"V loňské sezoně jsme měli spoustu projektů, které souvisely s oslavami 60letého výročí klubu. V té letošní se budeme soustředit na další zkvalitňování našich dlouhodobých projektů, jako jsou BeksaTV, Hrajeme spolu za Pardubice, či několik mládežnických projektů jak pro děti z pardubických mateřských, tak základních škol."

Martin Marek (generální manažer)

... o složení týmu:
"Chtěli jsme zachovat kontinuitu jak hráčskou, tak trenérskou, a máme velkou radost z udržení týmu. Jsme přesvědčeni, že má ještě větší potenciál, než ukázal v minulé sezoně. Ke stávajícímu týmu jsme chtěli dodat jednoho útočného hráče z perimetru a v našem užším výběru padla volba na Domineze Burnetta. Myslím si, že jsme trefili dobře, jedná se o všestranně útočně nadaného hráče, který může hrát všechny tři pozice z perimetru."

... o konci Tomáše Šoukala:
"Tato situace nás mrzí. Tomáš měl několik operací ramene a kolene, které mu však stále otékalo. Připravuje se na další operaci a byl by další rok bez basketbalu, takže se rozhodl ukončit kariéru. Tomášovi děkujeme za všechno, co udělal pro pardubický basketbali, velice silnou stopu zanechal zvlášť v mládeži. Přejeme mu hodně štěstí v dalším životě."

... o zdravotních problémech Dušana Panduly:
" Při předsezonních testech u něj byl bohužel objeven vrozený srdeční defekt. Dušan v tomto období podstupuje různá vyšetření a s velkou pravděpodobností se podrobí malému kardiologickému zákroku. Podle informací od lékařů by to nemělo být v rozporu s jeho hráčskou kariérou, nicméně do sezony vstupujeme bez něj, v současnosti je předpokládaná doba Dušanovy absence 7 až 8 týdnů."

... o nových projektech:
"Nově se zapojujeme do projektu NBA Junior. Značka NBA letos vstupuje do České republiky, jako do 17. země na světě, a má zájem o spolupráci s Českou basketbalovou federací, která chce rozvíjet celostátní ligu základních škol právě pod značkou NBA. Náš klub bude jedním z pořadatelů ve východočeské oblasti. Dalším novým projektem je republikové finále základních škol O pohár ministryně školství - na konci dubna ho budou hostit právě Pardubice, přičemž hrát se bude ve dvou halách: na Dašické a na Dukle. Pardubice se stanou centrem basketbalu, celkem přijede 220 - 250 dětí. Patronem tohoto projektu je Radek Nečas."

Levell Sanders (trenér)

... o přípravném období:
"Když jsme začínali přípravu, jedním z našich hlavních cílů bylo, abychom se stali mnohem lepším obraným týmem, hlavně co se týče týmové obrany. Jakýkoliv tým, který chce dobře týmově bránit, musí komunikovat a na to jsme se hodně soustředili. Trénink za tréninkem, zápas za zápasem se posouváme a já věřím, že jsme udělali progres."

... o zdravotním stavu:
"Hrozně důležitý je zdravotní stav, jak už přede mnou říkali Pavel Stara a Martin Marek. Job nás, trenérů, však je soustředit se na hráče, které máme k dispozici. Vždycky, když někdo vypadne ze sestavy, je to příležitost pro někoho jiného, aby se ukázal. Máme v týmu hráče, kteří nemají tolik zkušeností, třeba Josef Potoček a David Škranc, kteří dostali šanci hrát víc minut a stále se zlepšují. Celkově bych řekl, že z pohledu hráčů, kteří mohli odehrát přípravné zápasy, to vnímáme tak, že do nich dali hodně energie, hrális dobrým nasazením."

... o novém kapitánovi:
"První den naší přípravy jsem řekl, že dokud budu působit jako trenér, budeme si každoročně volit kapitána. Tím byl vybrán Šutys (Radek Nečas) a já si myslím, že to byla dobrá volba. Šutys je přirozeným lídrem, ukazuje to od prvního dne."

... o zápasových testech:
"Neměli jsme tak vyrovnané zápasy, jak bychom si představovali, ale to je věc, s kterou nic neuděláme. Vždycky říkám hráčům, že toto nemůžeme ovlivnit - my se musíme dívat jen na to, jak hrajeme my, abychom hráli tak, jak chceme, soustředili se na náš vlastní výkon. V přípravných zápasech jsme udělali hodně dobrých věcí, také v nich samozřejmě byly věci, v nichž se musíme dál zlepšovat. Celkově mám pocit, že jdeme po správné cestě."

... o Dominezovi Burnettovi:
"Osobnostně je to dobrý člověk, bez problémů se adaptoval v týmu. Co se týče basketbalu, je to nejen hráč, který umí skórovat, ale zároveň dokáže vypracovávat pozice pro své spoluhráče. Má dobrou schopnost vidění hřiště, což je plus. Jsem přesvědčen, že nám pomůže."