Upravit stránku
29. 11. 2015

Dušan Pandula vzývá konzistenci


20 nastřílených bodů, 6 získaných faulů a 3 získané míče. Taková čísla měl u svého jména Dušan Pandula, který dovedl Beksu k důležitému vítězství na ostravské palubovce a zcela po zásluze byl zvolen Hráčem utkání.
Proměnil polovinu dvoubodových (5/10) i tříbodových (2/4) pokusů, z čáry trestného hodu byl stoprocentní (4/4). Nesmírně důležitý byl jeho příspěvek zkraje čtvrté čtvrtiny, kdy nabuzenou a v tu chvíli těsně vedoucí Novou huť utlumil osmi body v řadě! Jak slovenský křídelník hodnotil vystoupení svého týmu v Ostravě?
Rozhodl bitvu na Tatranu nástup do čtvrté čtvrtiny, kdy jsi osmi body vedl tým za obratem z -1 na +7?
"Já myslím, že ano, že nás to trošku uklidnilo a uvědomili jsme si, že zápas je v naší režii. Na konci už jsme to nějak dokopali k vítězství."
 
V průběhu zápasu jsme dvakrát výrazněji odskočili, ale Nová huť si vždy pomohla trojkami a vrátila se do kontaktu. Pořád se nám nevyhýbají herní propady...
"Souhlasím s tím, že tohle je jeden z našich velkých problémů, že máme velmi dobré pasáže a potom velice zlé pasáže. Stalo se nám to i v Ostravě. Myslím si, že na tomhle potřebujeme stále pracovat, abychom měli konzistentní výkon po celé utkání, bez nějakých velkých výpadků."
 
Co bys vyzvedl na hře tvého týmu, v kontextu celého zápasu?
"Naším cílem bylo hrát rychle dopředu, což, myslím, jsme splnili, získali jsme z protiútoků celkem dost lehkých košů. Taky se nám podařilo ubránit Kerra na útočném doskoku (Garret Kerr měl za 40 odehraných minut jediný útočný doskok! - pozn. aut.), z tohoto hlediska to bylo dobré. Na druhou stranu jsme dostali mnoho otevřených trojek, to nebylo až tak slavné (pousmál se)."
 
Před zápasem v Ostravě jsme prohráli dvě utkání v řadě. Je úspěch na Tatranu důležitý pro psychickou pohodu?
"Určitě je pro nás tahle výhra velmi důležitá. Musíme se od ní ale odrazit a snažit se bojovat dál, potvrdit ji i v dalších zápasech, to bude hodně důležité."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti