15. 01. 2018

Důležité koše dal Děčín

Utkání 17. kola NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a BK ARMEX Děčín hodnotili trenéři Tomáš Bartošek s Pavlem Budínským a hráči Radek Nečas s Ondřejem Šiškou.

Echo tiskové konference

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"V průběhu celého utkání jsme velmi dobře bránili, naše aktivita na útočném doskoku byla velmi dobrá, měli jsme 19 útočných doskoků. Bohužel se nám nedařilo v útoku. Neproměňovali jsme otevřené pozice, jednoduché situace pod košem... Asi jsme nad tím začali moc přemýšlet a v určitých fázích to byla až křeč. Nicméně tým bojoval, rval se o každý míč, dostali jsme se z -15 bodů až na 1 bod. Pro další vývoj bylo strašně důležité, že jsme nepřeklopili skóre v náš prospěch, přitom to několikrát byla otázka jedné střely. My jsme ji bohužel nedali, naopak Děčín dal koš s faulem nebo trojku a pořád se držel vepředu. Celkově rozhodlo naše nízké střelecké procento, v ostatních činnostech jsme byli velmi aktivní."

Radek Nečas (hráč BK JIP Pardubice):
"Vítězství Děčína bylo zasloužené. Nezačali jsme dobře, dali jsme Děčínu hodně otevřených střel, hlavně Ondra Šiška dal několik střel, pak si hodně věřil a nakopl celý tým. Nebyl ani tak problém v tom, že jsme v prvním poločase dali tak málo bodů, protože jsme Děčín ubránili na 36 bodech a věděli jsme, že v druhé půli nám tam něco padne. V druhém poločase jsme chtěli zabrat, věděli jsme, že 9 bodů nic neznamená, ale Děčín se znovu chytl a vedl dvouciferným rozdílem. My jsme pak zrychlením hry, což pramenilo ze zisků v obraně, dali několik jednoduchých košů, ale když jsme se dotáhli na bod a nepodařilo se nám jít do vedení, tak přišel klasický psychologický efekt a soupeř znovu odskočil. Děčín se i v závěru mohl opřít o Ondru Šišku a v závěru důležité koše proměnil."

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín):
"Chtěl bych poděkovat svým hráčům za vítězství, které je pro nás velmi důležité a cenné. Myslím, že jsme si ho za celkový projev zasloužili, i za to, že jsme vedli 36 minut. Možná, že situace, která nastala - u nás to, že v médiích se počítají porážky, které jsme zaznamenali na venkovních hřištích, a u domácích nepřítomnost Domineze Burnetta - udělala v každém týmu něco s hlavou. U nás to udělalo to, že jsme si řekli, že každé utkání do konce základní části má pro nás významnou hodnotu, a že není důvod si myslet, že bychom měli prohrát, naopak, hráli jsme s vítěznou mentalitou od začátku utkání. Do poločasu jsme se tak trochu ujistili, že by to šlo. Problémem bylo, že v okamžiku, kdy vedeme dvouciferným rozdílem, tak máme tendenci hrát něco jiného. Polevíme v pohybu v útoku a necháváme vesměs hru na jednom hráči. Domácí logicky, když se střelecky trápili, vytvořili obrovský tlak na útočném doskoku. Klíčovým faktorem, proč jsme vyhráli, byl individuální výkon Ondry Šišky, který vzal tým na svoje ramena a dotáhl ho do vítězné brány. Jakmile jsme se na konci znovu utrhli na 6-7 bodů, už jsme utkání zkontrolovali. Znovu ale opakuji: byli jsme opět blízko toho, abychom si nechali protéct vítězství mezi prsty."

Ondřej Šiška (hráč BK ARMEX Děčín):
"Jsem rád, že jsme odčinili ostudu z Kolína a zvedli jsme se. Doufám, že to přeneseme hned do dalšího zápasu, který hrajeme ve středu s Ústím v Českém poháru."