Upravit stránku
20. 04. 2024

Drtivý finiš


Výtečně odehranou poslední čtvrtinou Beksa naplnila svůj první dílčí cíl. Poprvé v play-off skolila ústeckou SLUNETU a snížila stav čtvrtfinálové série na 1 - 2. A zítra? Půjdeme za vyrovnáním!

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 3:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. 78:72
(21:25, 19:20, 17:18, 21:9)

Stav série: 1 - 2

Zpočátku to vypadalo jako na houpačce. Velmi dobře jsme začali a již v polovině první čtvrtiny jsme vedli o 10 bodů, jenže po 2,5 minutách druhé části hry jsme se naopak propadli do 12bodové ztráty! Dvouciferným rozdílem jsme prohrávali ještě v závěru třetí čtvrtiny a 8 minut před koncem jsme stále zaostávali o 9 bodů. Ačkoliv jsme hráli v užší rotaci než soupeř, hráči vložili do hry obrovské množství energie, za což byli zcela po zásluze odměněni parádním obratem. Úsek od 32. do 40. minuty jsme ovládli naprosto suverénně 21:6 (!!) a spolu s výbornými fanoušky se radujeme ze zisku kýženého bodu.

Průběh utkání

Začátek si vzal pod patronát Jure Škifić, jenž se rychlými 9 body podílel na našem úvodním trháku 19:9. Oproti úvodním dvěma zápasům jsme výrazně omezili míčové ztráty (v první čtvrtině pouze 1), jenže SLUNETA trefila v závěrečných 90 sekundách tři trojky (Autrey, Johnson a Nábělek) a rázem otočila na 21:25! Do konce 13. minuty pak probuzení hosté natáhli svou šňůru až na 4:26 (!!!) a měli momentum jednoznačně na své straně (stav 23:35). S akciemi Beksy, hrající bez zraněných Kamerona Chatmana a Michala Svojanovského, ale už s uschopněným Petrem Šafarčíkem, to v tu chvíli nevypadalo příliš dobře.

K propadu do ještě hlubší propasti však naštěstí nedošlo. V pasáži mezi 14. a 17. minutou jsme nastříleli 10 bodů za sebou a Kamil Švrdlík šestkoval na 35:35. V prvním poločase trápil naši obranu zejména produktivní Lamb Autrey, autor 17 bodů, ještě o 1 bod více však zapsal Jure Škifić!

Severočeši se dlouho drželi bodově vpředu i po přestávce. Ještě minutu před koncem třetí čtvrtiny si hýčkali 10bodové vedení (stav 53:63), na startu 32. minuty Lamb Autrey trojkoval na 57:66. Petr Šafarčík však 4 body v řadě odstartoval naši šnůru 9:0, a když nám mezi 38. a 39. minutou právě Peca s Davidem Pekárkem zajistili 4bodový náskok (72:68), tuto výhodu už jsme v koncovce udrželi.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na portálu NBL.cz.

Pozápasové komentáře

Vanja Miljković (trenér domácích):

"Této výhry si nesmírně vážím. Nejen proto, že stav 1 - 2 je pochopitelně mnohem lepší než 0 - 3, ale také proto, že dnešní vítězství bylo opravdu vydřené. Troufám si říci, že jsme si ho zasloužili. Bojovali jsme, bylo vidět, že naši hráči hrají s velkými emocemi. Důležité bylo, že jsme znovu doskočili více míčů, ale nejdůležitější podle mě bylo to, že jsme měli 20 asistencí, což je známka týmovosti. Chtěl bych také poděkovat našim fanouškům za jejich podporu. Věřím, že opět přijdou i zítra."

Petr Šafarčík (hráč domácích):

"Utkání hodnotím pozitivně, protože jsme vyhráli. Pro nás se ale nic moc nezmění, pokud to zítra nepotvrdíme. Jsem rád, že jsme vstoupili do zápasu s větší energií, i když v naší hře byly výpadky. Myslím si, že dnešní výhra nám hodně pomůže. Někteří kluci si možná tolik nevěřili, protože konec dlouhodobé části sezony jsme neměli dobrý, ale věřím, že tato výhra nám dodá do hlav trošku sebevědomí a zítra to potvrdíme! Od nás všech zítra očekávám ještě větší energii a ještě lepší výkon."

Jan Šotnar (trenér hostů):

"Hrálo se bojovné utkání. Obě strany do něj vložily spoustu energie, ale dopadlo lépe pro Pardubice. Bohužel musím říct, že zaslouženě, protože si myslím, že chtěly o trošku víc. V takovýchto utkáních rozhodují detaily. Začátek byl od nás ospalý. Přijeli jsme sem a momentum jsme měli na své straně: vyhráli jsme dvakrát v Ústí a chtěli jsme to přenést do třetího zápasu, ale prvních šest minut jsme prospali a Pardubice se do toho dostaly. Ač jsme se pak hodněkrát dostali do vedení, nedokázali jsme ho udržet. Je to škoda." 

Jan Gabriel (hráč hostů):

"Zápas bych hodnotil záporně. Prohráli jsme souboje na doskocích, což podle mě rozhodlo. Myslím si, že dnešní výsledek pro celou sérii neznamená vůbec nic zásadního. Očividně bude dlouhá. Pardubice dneska vyhrály, ale myslím si, že zítra vyhrajeme my a pojedeme to domů ukončit."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti