Upravit stránku
29. 04. 2023

Dominance a třetí bod


Beksa má ve čtvrtfinálové sérii s ústeckou SLUNETOU postupový mečbol! V utkání číslo 5 deklasovala severočeského soka o 27 bodů a otočila zápasový stav na 3 - 2 ve svůj prospěch.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 5:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. 98:71
(32:24, 24:21, 27:7, 15:19)

Stav série: 3 - 2

Pouhých 15 sekund v samotném úvodu zápasu, po dvou Hicksem proměněných trestných hodech (0:2), jsme se SLUNETĚ dívali na záda. Záhy jsme však roztočili ofenzívní kolotoč, na němž se hosté ještě do poločasu jakž takž udrželi, leč po přestávce už nasazenému tempu vůbec nestačili. Do třetí čtvrtiny jsme vstoupili drtivou šňůrou 14:3, celkem jsme toto hrací období ovládli zcela suverénně o 20 bodů a s jistotou jsme si dokráčeli pro třetí čtvrtfinálový bod, a tím i pro postupový mečbol. "Znovu ale říkám, že je to jen jeden bod, jeden krok k našemu cíli, ještě potřebujeme získat jednu výhru," zdůraznil spokojený trenér Dino Repeša.

Průběh utkání

Začali jsme famózním střeleckým představením: v úvodní 9minutovce jsme proměnili 10 z prvních 12 střel z pole a všech 5 trestných hodů (!!!) a nakonec jsme v první čtvrtině stihli nasypat do soupeřova koše úctyhodných 32 bodů! SLUNETU držel na dostřel její top-skórer v sérii Spencer Svejcar, jenž trefil mezi 4. a 15. minutou 4 trojky a celkem táhl svůj tým 16 prvopoločasovými body.

"Od začátku se hrálo útočně. Pro nás je škoda, že jsme v prvním poločase nebránili tak, jak jsme chtěli a Ústí nám dalo 45 bodů," okomentoval Dino Repeša úvodní dvě čtvrtiny. Rovněž kapitán Kamil Švrdlík se pozastavil nad - zvlášť na play-off - oboustranně vysokým průběžným stavem. "V první půli to vypadalo, že se hraje All-Star Game," pousmál se pivot Beksy.

Cestu za kýženým třetím čtvrtfinálovým bodem jsme si vydláždili ve třetí čtvrtině. Ústečtí minuli na startu druhé půle 6 střel z pole za sebou, do stejného úseku nakupili několik míčových ztrát a mezi 21. a 26. minutou přidali na své konto jediný bodík z trestné linie - po šňůře 11:1 jsme poprvé navýšili rozdíl ve skóre nad 20bodovou hranici (67:46). Do konce třetí části hry jsme se i díky 9 bodům Kamila Švrdlíka (v rozmezí pouhých 129 sekund) odpoutali až na 83:52, abychom po bleskurychlém vstupu do závěrečného dějství (trojka Matěje Burdy a dvojka Kamila Švrdlíka) navýšili rozdíl na maximálních 36 bodů (88:52)!

"Gratuluji mým hráčům k vítězství a děkuji za podporu našim skvělým fanouškům. Všem, co přišli, protože tady byla nejlepší atmosféra, což byl klíčový faktor zápasu," vyzvedl Dino Repeša vynikající kulisu ve Sportovní hale Dašická. Za zlomovou pasáž označil náš energický nástup do druhého poločasu. "Klíčový rozdíl jsme vytvořili ve třetí čtvrtině. Vyhráli jsme ji o 20 bodů, když nám Ústí dalo jen 7 bodů, a to byl klíč k výhře," dodal kouč Beksy.

Kamil Švrdlík nejprve poukázal na vydařený vstup do utkání. "Dobře jsme začali, což bylo snad poprvé v této sérii - možná tedy ještě ve třetím utkání, ale tam jsme náš náskok hned ztratili," řekl s 23 body top-skórer zápasu. "Rozhodl náš nástup do druhého poločasu, kdy jsme rychle navýšili vedení a v tu chvíli, s podporou všech našich fanoušků, už se nám hraje mnohem lépe. Je to ale zase jenom jedna výhra, není to konec série, takže bych konečný rozdíl nijak nepřeceňoval. Musíme se soustředit na další zápas v Ústí," zmínil nadcházející Duel 6, který je na programu v úterý 2. května v ústeckém SLUNETA Sportcentru (18 hodin).

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti