Upravit stránku
01. 10. 2016

Dobře jsme četli hru, chválil kouč


Na tiskové konferenci po utkání Kolín vs. Beksa (83:96) hodnotili zápas trenéři Predrag Benáček s Levellem Sandersem a hráči Michal Vocetka s Viktorem Půlpánem.

Echo tiskové konference

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Gratuluji Kolínu k dobrému výkonu, byl to pro nás těžký zápas. Jsem šťastný, že jsme ho dokázali ubojovat, protože očekávám, že Kolín bude jedním z kvalitních týmů Kooperativa NBL, takže jsem velice rád za výhru.

"Myslím si, že v prvním poločase jsme dali domácím až příliš mnoho příležitostí k útočnému doskoku, čímž se drželi ve hře, i přesto, že jinak jsme předváděli solidní výkon. Ve druhém poločase bych vyzvedl, že jsme dokázali dobře číst obranu Kolína, která se měnila z osobní na zónovou. Byli jsme aktivní, agresivní v nájezdech, dokázali jsme proměňovat trojky, zkrátka se změnou obran jsme si poradili mnohem lépe, než minule proti Prostějovu."

Predrag Benáček (trenér BC Geosan Kolín):
"Děkuji Ellovi za pěkná slova o našem týmu. Pardubice zvítězily zaslouženě, hrály dobře v obraně i v útoku, dařila se jim střelba trojek. Hlavní příčinu naší porážky vidím ve ztracených míčích - měli jsme 19 ztrát a z toho jsme dostali 38 lehkých košů z protiútoků. Toto se opakovalo podruhé, stejné to bylo i v Nymburku. Já jako trenér mám starosti, protože nejvíce ztrát vyrábějí nejzkušenější hráči, takže máme problém na rozehrávce. To je náš největší problém: špatná forma našeho prvního a jediného rozehrávače. Také Pardubice mají dlouhodobě mimo hru Pandulu, který je jedním z nejlepších hráčů, ale i bez něj hrají velmi dobře."

Viktor Půlpán (hráč BK JIP Pardubice):
"Určitě jsme rádi za toto vítězství, protože v Kolíně se hraje těžko, má spoustu zkušených hráčů a každý zápas se může chytit někdo jiný. Mají spoustu střelců, my jsme se snažili je pokrýt, a i když na někoho občas vyšla volná pozice, příliš netrefovali a my jsme se neustále drželi ve vedení. Důležité bylo, že jsme se nezalekli zóny. Pořádně jsme se postavili v útoku, dokázali jsme si půjčit míč a najít volné střelce, díky čemuž jsme odskočili a to bylo rozhodující." 

Michal Vocetka (hráč BC Geosan Kolín):
"Zápas měl dvě části, kdy v jedné se hrálo 5 na 5 a v druhé měly kvůli našim ztrátám Pardubice dvojtaktové cvičení. Když dostaneme 40 bodů z protiútoků, když soupeř chodí sám na koš, tak těžko můžeme vyhrát. Vždycky, když jsme se dotáhli, udělali jsme 4 ztráty a oni dali 8 bodů... To't vše."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti