Upravit stránku
03. 04. 2017

Derniéra v Opavě


Netradičně v úterý bude dohrána dlouhodobá část Kooperativa NBL. Pardubičtí basketbalisté se vydají k poslednímu utkání nadstavby do Opavy.

10. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK Opava (16/15) vs. BK JIP Pardubice (23/8)
úterý 4. 4. v 18 hodin

Není pochyb o tom, že Beksa bude chtít zakončit dlouhodobou část NBL úspěšně.

Obrovskou motivaci uspět však budou mít i Slezané, a to ze dvou zásadních důvodů:

1. V letošní sezoně nás ještě neporazili, všechna tři vzájemná utkání ovládli pardubičtí basketbalisté.

2. Opava na dálku soupeří o výhodné 4. místo s USK Praha a výhrou v posledním kole by si ho s velkou pravděpodobností zajistila, neboť Pražany čeká náročný duel v Nymburku (nyní mají oba týmy shodnou bilanci 16/15).

"Opava hraje o výhodu domácího prostředí v blížícím se čtvrtfinále play-off, a mít tuto výhodu - zvlášť pokud jde o sérii mezi Opavou a USK Praha - je velmi důležité," předeslal pardubický trenér Tomáš Bartošek.

"I proto musíme očekávat, že opavští hráči budou hrát s maximálním úsilím, navíc je požene vždy výborné opavské publikum. Domácí budou chtít za každou cenu vyhrát, ale to chceme pochopitelně i my," burcuje Bartošek. "V žádném případě nechceme poslední utkání nadstavby jen nějak odehrát! Chceme předvést co nejlepší výkon, neztratit před play-off naši tvář," poukázal na blížící se start vyřazovací fáze (čtvrtfinále play-off začne v úterý 11. dubna).

Slezané v minulém kole uspěli v Kolíně 77:72 (nejvíce bodů: Jurečka 18, Gniadek 16, Kouřil 13, Cvek 10, Blažek 10...), byť hráli bez svého ústředního rozehrávače Jakuba Šiřiny (průměry 12,7 bodu + 6 asistencí). Jejich sezonním top-skórerem je pivot Martin Gniadek (13,6 bodu), křídelník Luděk Jurečka zapisuje 9,2 bodu (trojky 47,2% - 59/125), rozehrávač Radovan Kouřil zaznamenává 8,8 bodu + 4,9 asistence. Dalších sedm hráčů přidává mezi 5 a 7 body.

"Víme, že poslední zápas Opava hrála bez Jakuba Šiřiny, ale my neřešíme, v jaké sestavě domácí nastoupí," zdůrazňuje Tomáš Bartošek, že týden před startem play-off se Beksa koncentruje na svou vlastní hru. "Soustředíme se sami na sebe, na to, abychom naše akce hráli tak, jak máme, abychom je měli před play-off co nejvíce zautomatizované," doplnil Bartošek.

Do pardubické sestavy by se měl vrátit uzdravený rozehrávač Lukáš Kotas.

Zápas můžete sledovat na portálu TVCOM.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti