Upravit stránku
05. 10. 2018

Derby v domácí premiéře


Poprvé v letošním ročníku Kooperativa NBL se Beksa představí doma - a hned v atraktivním hitu, kterým východočeské derby s Královskými sokoly nepochybně je.

3. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (1/0) vs. Královští sokoli (0/2)
sobota 6. 10. v 17 hodin, SH Dašická

Pardubičtí basketbalisté půjdou do derby jen dva dny po porážce s Nižným Novgorodem (57_85), která znamenala vyřazení z Basketball Champions League. "Takhle krátká pauza by byla i v případě, kdybychom postoupili," podotýká pivot Kamil Švrdlík"Kvalifikaci Champions League už musíme hodit za hlavu, liga je zase něco jiného. My s tímhle navíc máme nějaké zkušenosti s předchozích sezon, díky tomu víme, jak se přeorientovat z evropského poháru zpátky na NBL. S tím bychom neměli mít problém."

Náš tým dosud odehrál v NBL jediné utkání, z Ústí n. L. přivezl přesvědčivé, 17bodové vítězství. Hradec Králové stihl v lize už dva zápasy, a byť ani jednou neuspěl, rozhodně nezklamal. V Děčíně ztrácel ještě po třech čtvrtinách pouhé 4 body, aby prohrál 79:99 (nejvíce bodů: Canda 20, Pandula 12...), v minulém kole pak sahal po výhře nad USK Praha, kterému nakonec podlehl o jediný koš 87:90 (nejvíce bodů: Sedmák 23, Pandula 16, Rikalo 14, Jiříček 13...). "Co jsem sledoval, tak Hradec má pět až šest osových hráčů, kolem kterých se všechno točí," všiml si Kamil.

Mezi královéhradecké lídry bezpochyby patří ex-pardubičtí křídelníci Dušan Pandula s Ondřejem Peterkou. "Také Peter Sedmák, Jan Jiříček a oba zahraniční hráči jsou zkušení, všichni na hodně dobré ligové úrovni." Jak už Kamil Švrdlík naznačil, hosté hrají v užší rotaci. Co z toho plyne pro nás? "Musíme být maximálně koncentrovaní a hrát tak, aby nebyli schopni tenhle zápas odehrát v šesti lidech, což znamená snažit se o co nejrychlejší hru, držet vysoké tempo."

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti