Upravit stránku
09. 04. 2019

Děčín vs. Beksa


Středa. Den, který rozhodne, z které pozice Beksa vstoupí do play-off. Utkání v Děčíně - poslední v nadstavbové části - bude mít pro oba soupeře velký náboj.

14. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK ARMEX Děčín (19/16) vs. BK JIP Pardubice (20/15)
středa 10. 4. v 18 hodin

Před závěrečným kolem patří Bekse čtvrté místo. Ve středu večer si může výrazně polepšit, ale také pohoršit.

Možností je před finišem nadstavby mnoho: do play-off můžeme jít z druhého, třetího, čtvrtého, či pátého místa.

Momentálně máme jedinou jistotu: pokud na severu Čech prohrajeme, bez ohledu na další výsledky klesneme na pátou příčku (a velmi reálně bychom ve čtvrtfinále narazili právě na Děčín). "Jedná se o poslední utkání v dlouhodobé části, víme, o co se hraje, takže tam musíme nechat všechno a udělat vše pro to, abychom byli úspěšní," předesílá trenér Levell Sanders.

V Děčíně nedávno došlo k velkému třesku. V klubu náhle skončil dlouholetý kouč Pavel Budínský. Po předlouhých 15 letech!

Nahradil jej Tomáš Grepl, jenž zatím odkoučoval tři utkání: vítězná ve Svitavách a s Olomouckem, neúspěšné v Nymburku. A pardubický kouč již vypozoroval jisté změny v soupeřově herním projevu. "Domácí mají nového kouče a některé věci jsou nyní odlišné, jak v defenzivě, tak v ofenzívě," všiml si Ell, leč záhy dodal: "Stále je to tým, který hraje tvrdě, chodí útočně doskakovat, drží vysoké tempo hry..."

Osovými hráči Děčína jsou rozehrávači Lamb Autrey (průměry 14,7 bodu + 7,8 doskoku + 3,3 asistence), Ondřej Šiška (10,5 bodu + 3,2 asistence) a Lukáš Feštr (7,7 bodu), křídelníci Tomáš Pomikálek (9,3 bodu) , Šimon Ježek (5,7 bodu) a Filip Kroutil (5 bodů), a podkošoví hráči Klinton Carlson (11,2 bodu), Pavel Grunt (6,3 bodu), Robert Landa (5,3 bodu) a Jakub Krakovič (5 bodů). "Děčín je jeden z týmů, který může mít čtyři, pět dvouciferných střelců, takže abychom byli úspěšní, je třeba se maximálně koncentrovat a odvést dobrý týmový výkon," řekl dále Levell Sanders. "Z konkrétních činností je potřeba, abychom se zaměřili zejména na kontrolu obranného doskoku. V útoku je potřeba hrát spolu, dostatečně agresivně, s koncentrací celých 40 minut, což je vždy důležité."

V obou zápasech základní části uspěl ARMEX: v Pardubicích zvítězil 76:67, ve své hale 72:68.

Úvodní duel v nadstavbě jsme však ovládli poměrem 92:80 (nejvíce bodů: Pavlovič 27, Švrdlík 18, Kohout 15, Singletary 12, Svoboda 10... - Autrey 19, Šiška 16, Pomikálek 14...). Kolo před koncem jsme na tom v tabulce lépe o jednu výhru, tudíž v případě našeho triumfu zůstaneme před Děčínem, naopak pokud prohrajeme, děčínský tým dorovná naši bilanci na 20/16 a díky lepším vzájemným zápasům se v konečné tabulce posune před nás (a to i v případě, že Olomoucko prohraje v Opavě a na shodné bilanci 20/16 se srovnají hned tři týmy: v takovém případě by Děčín vstupoval do play-off z 3. místa, Olomoucko ze 4. a Beksa z 5. příčky).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti