Upravit stránku
09. 06. 2021

David Pekárek do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Novým hráčem na soupisce BK JIP Pardubice je pětadvacetiletý křídelník David Pekárek

Všestranný basketbalista, jenž v minulosti patřil do reprezentačních výběrů České republiky U16 a U18, působil v uplynulém ročníku Kooperativa NBL v týmu BK Olomoucko, odkud nedlouho před play-off odešel do BC Geosan Kolín. V sezoně 2020/2021 odehrál celkem 45 ligových utkání s průměrem 14,6 bodu, v třízápasové čtvrtfinálové sérii mezi Kolínem a Pardubicemi zapisoval v průměru 16,3 bodu. Pardubický klub podepsal s Davidem Pekárkem dvouletý kontrakt.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Jsme velmi rádi, že první posilou Beksy pro nadcházející sezony se stal David Pekárek. Velice bedlivě jsme jej sledovali, můžeme říci, že v našem hledáčku byl již delší dobu. V uplynulé sezoně prokázal další výrazný výkonnostní progres jak v dresu Olomoucka, tak v průběhu play-off při svém působení v Kolíně. Troufám si říci, že se vypracoval v jedno z nejlepších křídel v lize. Davidovou největší předností je jeho všestrannost a atletičnost, v útoku může být nebezpečný jak agresivními nájezdy pod koš, tak i střelbou zpoza tříbodového oblouku. Pevně věříme, že v našem klubu naváže na své výborné výkony z minulé sezony a zařadí se mezi lídry týmu. Davida v Pardubicích vítáme a přejeme mu hodně úspěchů v dresu Beksy."

Vyjádření hráče Davida Pekárka:

"Rozhodl jsem se pro přestup do Pardubic, protože se jedná o kvalitní tým s dlouhodobou tradicí a vysokými ambicemi. Důležitou roli v mém rozhodování hrálo také angažování trenéra Repeši. Já osobně bych se rád zase basketbalově posunul. Vím, na čem musím zapracovat a pevně věřím, že právě v Pardubicích k tomu budu mít ideální podmínky. Co se týče pardubického týmu, myslím si, že po minulé, výsledkově ne úplně povedené sezoně v Kooperativa NBL je tu spousta prostoru ke zlepšení. Pardubice jsem vždy vnímal jako tým, který měl každý rok velice kvalitní kádr, ale z nějakých důvodů nedokázal v play-off více prorazit. Pro mě je výzva pomoci tohle změnit, moc rád bych byl součástí nějakého pořádného úspěchu. Na novou sezonu a na nový tým se velice těším. S některýma klukama už se známe. Věřím, že tým si sedne, bude šlapat a budeme dělat radost pardubickým fanouškům. Všiml jsem si, že v minulé sezoně kluky podporovali aspoň na dálku, jak na sociálních sítích, tak osobně, kdy domácí zápasy odhodlaně sledovali venku za okny haly, což je obdivuhodné! Doufám, že v příští sezoně už fanoušci budou moci do hal bez omezení a budou tak naším šestým hráčem!"

David Pekárek
  • narozen: 26. 1. 1996
  • výška: 203 cm
  • pozice: 3
  • hráčská kariéra: BK Prostějov, GBA, Fordham University (USA), Královští sokoli, BK Olomoucko, BC Geosan Kolín, BK JIP Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti