Upravit stránku
08. 04. 2016

Čtvrtfinále začíná. Kdo vykročí lépe?


Ostře sledovaná čtvrtfinálová série mezi Opavou a Beksou začne v sobotu večer ve Slezsku. Pardubický klub vypravuje autobus pro fanoušky - pojedete fandit?

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 1:

BK Opava vs. BK JIP Pardubice
sobota 9. 4. v 18 hodin

Výhodu domácího prostředí na začátku série (a pro případný pátý rozhodující duel) si v základní části vybojovala Opava. Oba soupeři sice měli shodnou bilanci 26/15, ovšem lepší vzájemné zápasy (4 - 0) postrčily na 4. příčku Slezany.

Jejich jednoznačným lídrem je reprezentační rozehrávač Jakub Šiřina. Nejužitečnější Čech soutěže (v celkovém pořadí užitečnosti je šestý) sázel v základní části 15,3 bodu a k tomu přidával rovných 7 asistencí!!! Proti pardubickému týmu se dokázal vybičovat k ještě výrazně vyšším číslům: ve třech vzájemných zápasech nasypal 22 a více bodů a jeho průměrné příspěvky činily 21,3 bodu + 6,3 asistence!!!

Je eliminace opavského playmakera nezbytná ke kýženému úspěchu? "Je to jeden z klíčových faktorů v celé sérii," odpovídá trenér Tomáš Bartošek. "Dá se očekávat, že opavský tým na něj bude hodně spoléhat, že jeho spoluhráči ho budou často hledat a dávat mu míče, aby zakončoval."

Protivníkův kouč Petr Czudek má ještě dva dvouciferné skórery, podkošové muže Martina Gniadka (12,4 bodu) s Jakubem Blažkem (11,6 bodu). Gniadka trápily v průběhu základní části NBL zdratovní problémy a proti Bekse hrál pouze dvakrát (5 a 6 bodů), Blažek zapisoval průměrně 9,8 bodu.

Bez ohledu na čísla, oba dva jsou klíčovými postavami Opavy. "U Gniadka je otázkou jeho zdravotní stav, protože spoustu zápasů letos neodehrál. Jakub Blažek podával během celé sezony nadstandardní výkony. Je velmi nebezpečný v blízkosti koše i střelbou za 3 body," říká dále Tomáš Bartošek. Třetí opavský centr Radim Kramný střádal v dlouhodobé části sezony 7,4 bodu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti