Upravit stránku
14. 12. 2020

Bylo tězké dotahovat


Ohlasy trenérů a hráčů po utkání 14. kola základní části Kooperativa NBL, v němž basketbalisté BK JIP Pardubice podlehli týmu DEKSTONE Tuři Svitavy 78:86.

Ohlasy trenérů a hráčů

Ken Scalaborni (trenér domácích):
"Tahle prohra mě hodně mrzí. Myslím, že jsme hráli dostatečně agresivně, dobře jsme bojovali, ale v momentech, kdy jsme měli soupeře ještě více přitlačit a mohli jít bodově přes něj, jsme bohužel udělali spoustu míčových ztrát. Nedařilo se nám dávat body, když jsme to potřebovali. Pozitivní je naše bojovnost a nasazení, v obraně i v útoku. Bohužel nás agresivita a bojovnost nedostala tam, kam jsme chtěli, tedy k vítězství."

Petr Heřman (hráč domácích):
"Bohužel jsme znovu prohráli. Měli jsme nějaké šance, kdy jsme mohli využít soupeřovy chyby a jít přes ně, ale bohužel jsme se s tím nepoprali. Místo toho, abychom šli přes ně, jsme udělali ztráty a oni toho využili, aby nám znovu víc odskočili. Nemohli jsme se přes ně dostat. Myslím si, že nasazení tam bylo, na obou stranách hřiště - jak na obranné, tak na útočné půlce. Všichni jsme cítili, že potřebujeme vyhrát, bohužel se nám to nepovedlo."

Michal Svojanovský (hráč domácích):
"Zápas se mi hodnotí těžko. Myslím si, že vstup jsme měli dobrý, dodržovali jsme to, co jsme chtěli. Dobře jsme komunikovali v obraně a omezili soupeřovy akce. Bohužel, ve druhé čtvrtině jsme polevili a od té doby jsme ztráceli, potom bylo hodně těžké celou dobu jen dotahovat. Já osobně jsem byl trošku nervózní, dlouho jsem měl pauzu kvůli zdravotním problémům. V mém prvním vstupu jsem nepředvedl to, co bych chtěl, ale ten druhý byl snad lepší, snažil jsem se toho udělat co nejvíc."

Lukáš Pivoda (trenér hostů):
"V prvé řadě jsme moc rád, že jsme po dlouhé době zvítězili, byla na nás obrovská kousavá deka. Jsme tedy rádi za vítězství, ale na druhé straně nejsem absolutně spokojený s naším výkonem. Opět se to neslo v obrovských vlnách. Jsme schopni hrát výborně na obou stranách hřiště a poté udělat stupidní ztráty. Se vší úctou k Pardubicím, jejich tlak od nich nebyl takový, abychom jim házeli míče do ruky. Kdybychom omezili ztráty, tak zápas vypadal úplně jinak, ale to je jenom kdyby, my jsme to neudělali. Tím jsme Pardubice pořád drželi v utkání. Měli jsme ve třetí čtvrtině nějaké otevřené střely, kdy jsme zápas - troufám si říct - mohli zavřít, ale neproměnili jsme je a strachovali jsme se o výsledek až do posledním minuty. Jsem ale strašně rád, že jsme vyhráli."

Rostislav Dragoun (hráč hostů):

"Vzhledem k tomu, proti jaké sestavě jsme nastoupili, kdy jsme věděli, že většina jejich klíčových hráčů je zraněná, jsme si možná v hlavě řekli, že to bude snadné. To ale rozhodně nebylo. Na každý bod jsme se nadřeli, rozhodně to pro nás byl těžký zápas. Konečně ale máme vítězství, které jsme potřebovali. Doufám, že nás to nakopne k dalším vítězstvím."

Roman Marko (hráč hostů):
"Zápas můžu samozřejmě hodnotit pozitivně, protože jsme po dlouhé době vyhráli, ale dneska to bylo takové bába leze na vrbu, co se týče basketu z obou stran. Myslím si, že my jsme byli o trošku míň horší než Pardubice, a proto jsme vyhráli."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti