Upravit stránku
16. 11. 2021

Beksa vs. Ústí


Do série tří domácích zápasů v řadě, které odehrají během pouhých pěti dní, vstoupí pardubičtí basketbalisté středečním odpoledním duelem s Ústím n. L.

DOHRÁVKA 4. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (6/4) vs. Sluneta Ústí nad Labem (4/7)
středa 17. 11. v 16:00 | Sportovní hala Dašická

Středa: dohrávka 4. kola NBL s ústeckou Slunetou.

Pátek: předehrávka 14. kola NBL s Ostravou.

Neděle: utkání 6. kola základní fáze Alpe Adria Cupu s chorvatskou Šibenkou.

Beksa má v tomto týdnu pořádně nahuštěný zápasový program. Základní přikázání však zní: mysleme jen na to, co přijde nejdříve, tedy na středeční střet se Slunetou. "Nechci, aby to znělo jako klišé, ale v hlavách opravdu máme jenom středu," zdůraznil asistent trenéra Adam Konvalinka. "Jestli pak hrajeme v pátek a v neděli, to teď nikoho nezajímá. Připravovali jsme se pouze na středu a po tomto utkání se program upraví tak, abychom byli ready zase na pátek."

Znovu na vítězné vlně

Beksa se po čtyřzápasové šňůře porážek (tři v lize a jedna v evropském poháru) nakopla domácím úspěchem s Levicemi, lídra slovenské ligy srazila po velmi solidním výkonu 83:75. Vítěznou náladu si poté přenesla i do Kooperativa NBL, když v sobotu přivezla nesmírně cenné (a zcela zasloužené) vítězství z Děčína (79:87). V čem jsme zaznamenali největší progres? "Jednoznačně ve fyzičnosti, v agresivitě na obranné polovině hřiště. To se výrazně projevilo i na doskoku na obou polovinách hřiště, což nám pomohlo získat dvě důležité výhry," odpověděl Adam Konvalinka. "Nejvíce jsem si cenil určitě naší bojovnosti a zlepšené obrany," navázal na jeho slova křídelník David Pekárek. "Obrana je hlavně o vůli a na naší straně byla vůle opravdu velká," ohlédl se za vydařeným soubojem na severu Čech. "Na tento výkon rozhodně budeme chtít navázat i v zápase s Ústím."

Ústí vede trio Autrey-Svejcar-Pecka

Sluneta v lize naposledy uspěla přesně před měsícem, když 17. října srazila ve své hale Olomoucko naprosto jednoznačně 92:59. Následovala čtyřzápasová série na soupeřových palubovkách, v níž ústečtí basketbalisté ani jednou neuspěli - postupně prohráli v Opavě (67:80), v Děčíně (67:83), v Brně (77:85) a naposledy o víkendu i v Ostravě 75:87 (nejvíce bodů Ústí: Svejcar 20, Autrey 14, Pecka 13, Jones 8…). S aktuální bilancí 4 výher a 7 porážek Slunetě patří v průběžné tabulce 9. místo.

Osovými hráči našeho nejbližšího soupeře jsou ex-pardubický rozehrávač Lamb Autrey, jenž zapisuje průměrně 13,8 bodu + 7,4 doskoku + 6 asistencí (užitečnost 21), křídelník Spencer Svejcar, který je top-skórerem svého týmu s průměrem 15,8 bodu (v jedenácti odehraných zápasech trefil 26 trojek s úspěšností 32,9%) a pivot Ladislav Pecka, jehož průměry činí 14,2 bodu + 6,8 doskoku (trojky 46,2% - 18/39. Výraznější bodovou produkcí se pyšní ještě americký pivot Delvon Johnson (11,5 bodu + 7,3 doskoku) a kanadský rozehrávač Jahmal Jones (9,7 bodu + 4,8 asistence).

Chceme udržet nastavnou laťku, přeje si asistent trenéra Adam Konvalinka

Naposledy v Děčíně zapsali takřka všichni hráči základní rotace 8 až 15 bodů, neměli jsme jen dva či tři výrazné střelce, ale skórování bylo rozloženo mezi větší počet hráčů. Je to pozitivní signál a optimální cesta k dalším úspěšným výsledkům?
"Pravdou je, že v určitých fázích utkání v Děčíně, kdy nám balón šel z ruky do ruky, jsme měli otevřené pozice, které jsme proměňovali. Děčín se extrémně soustředil na Tomáše Vyorala a pod košem na Kamila Švrdlíka, ale my jsme zapojili do hry další hráče. Půjčit si míč z ruky je rozhodně klíčem k tomu, abychom se udrželi na vítězné vlně, protože pro ostatní týmy jsme tím pádem hodně nečitelní a mnohem hůře bránitelní."

Pojďme ke středečnímu soupeři. Jak byste charakterizoval současný ústecký tým?
"Ústí je zčásti nově složeným týmem, který spoléhá na větší počet cizinců. Hlavní postavou je Lamb Autrey, který hraje velké minuty, dá se říct, že má na útočné polovině hřiště v rukou skoro každý balón. Jsou na tom podobně, co se týká užší lavičky, a faktem je, že momentálně nehrají v oslnivé formě, čehož bychom chtěli využít a dojít si pro další vítězství."

Jaké faktory považujete za klíčové?
"Co se týče nás, budeme chtít udržet laťku, kterou jsme si nastavili zápasem s Levicemi. Jak v tomto utkání, tak poté v Děčíně jsme hráli dostatečně tvrdě a agresivně, na což chceme navázat. Dále znovu zmíním důležitost doskoku, protože to je alfa a omega, a také budeme doufat, že se nám opět roztočí víc střelců než jen hráči základní osy."

Středou vstoupíme do náročné série tří zápasů v pěti dnech. Je složité zvládnout takto nahuštěný zápasový program?
"Myslím, že pro kluky je jenom dobře, že se hraje, protože raději hrají než trénují. (pousmál se) Horší je to pro nás, trenéry, protože je potřeba zhodnotit utkání, které se odehrálo, a zároveň se připravit na nejbližší zápas, ale tak to prostě je. Teď jdeme naplno do středečního zápasu s Ústím, chceme ho zvládnout, a teprve od čtvrtka se začneme připravovat na páteční utkání s Ostravou."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti