Upravit stránku
08. 10. 2019

Beksa vs. Ostrava


První domácí zápas nového ročníku NBL je tady! Beksa vyzve ve druhém kole Ostravu, s níž do Pardubic přijede v roli asistenta ex-pardubický trenér Tomáš Bartošek.

2. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (0/1) vs. NH Ostrava (0/1)
středa 9. 10. v 17:30, SH Dašická

Dlouhých 163 dnů zůstali pardubičtí basketbalisté a jejich fanoušci bez soutěžního utkání. Právě tak dlouho totiž trvala přestávka mezi koncem minulé a začátkem letošní sezony. Do ní Beksa nevstoupila úspěšně: v předehrávce 1. kola na nymburské palubovce sice favoritovi dlouho vzdorovala a ještě 11,5 minuty před koncem byla pozadu o 12 bodů, jenže vůbec nezvládla závěrečnou pasáž a Nymburk nakonec triumfoval zcela přesvědčivě 88:52. V letošní premiéře propadla i Ostrava, když ve své hale podlehla USK Praha překvapivě jednoznačně 78:100 (nejvíce bodů Ostravy: Newkirk 18, Carroll 16, Pumprla 12, Šmíd 10...).

"Musíme zlepšit dvě věci: ztráty a doskok," velí pivot Kamil Švrdlík"Se ztrátami jsme v Nymburce měli obrovské problémy, ztratili jsme strašně moc míčů - i na vlastní půlce - a tím pádem jsme měli méně šancí ke skórování. Taky je potřeba zlepšit doskok, útočný i obranný, aby nám to dalo šanci založit rychlé protiútoky a dávat jednoduché koše, které jsme v Nymburku dali asi jen dva," pokračoval jediný dvouciferný střelec Beksy z otvíracího duelu. Zmínil i pozitivum: "Na co bychom mohli navázat, to byla dobrá obrana, která nás držela téměř tři čtvrtiny ve hře. Do zápasu s Ostravou tedy půjdeme s cílem snížit počet ztrát, zlepšit doskok a pokračovat v kvalitní obraně."

Cíl pro dnešní zápas? Omezit ztráty a hrát agresivněji

Ani jeden z dnešních soupeřů nevstoupil do nového ročníku Kooperativa NBL úspěšně. Ostrava doma padla nečekaně jednoznačně s USK Praha, navíc inkasovala 100 bodů, Beksa prohrála na palubovce favorizovaného Nymburku. Teď už se pardubičtí basketbalisté těší domů. “Věřím, že pro kluky to bude motivace navíc, ukázat se před svými fanoušky,” přeje si asistent Adam Konvalinka.

Jak jste si s hráči rozebrali úvodní utkání s Nymburkem?
"V neděli večer byl trénink a v jeho rámci samozřejmě proběhla zpětná vazba k Nymburku. Řekli jsme si k tomu své, ale hráči sami velmi dobře věděli, že to z naší strany nebylo ono. Moc dobře si to uvědomovali hned po zápase."

V čem by měl být zápas s Ostravou jiný oproti pátečnímu duelu v Nymburku?
"Určitě potřebujeme omezit ztráty míče, a to ztráty bez tlaku soupeře, kterých jsme měli strašně moc. Také bychom měli hrát agresivněji, nenechat se zmáčknout, ale naopak sami vyvíjet na soupeře co největší tlak. Myslím, že v prvním utkání mohla hrát určitou roli i nervozita: šlo o první zápas, navíc v Nymburku, což byl nejtěžší možný start, na druhou stranu to pro nás bylo dobré zrcadlo. Doma ale budeme chtít udávat tón."

Ostrava, stejně jako my, změnila trenéry, z velké části i tým. Co o Nové huti víme?
"Že mají v týmu více mladých hráčů a méně cizinců než v minulosti. Samozřejmě dobře známe Petra Bohačíka, který by spolu se Šmídem a Pumprlou měl tvořit českou osu, doplněnou o zahraničního rozehrávače Newkirka a pivota Carolla. My se ale budeme maximálně koncentrovat na vlastní hru. Chceme ostravské hráče dostávat pod tlak, ne čekat, co udělají oni."

V přípravě jsme hráli doma jediný zápas. Vnímáte na hráčích, že se těší na ostrou premiéru ve Sportovní hale Dašická?
"Vnímám, jednoznačně. Pro nás to bude velká změna, hrát tři zápasy v řadě doma. Věřím, že to pro kluky může být další motivace, ukázat se před našimi fanoušky."

Vstupenky

  • u pokladny ve Sportovní hale Dašická v den utkání od 16:30
  • přes internet na www.bkpardubice.cz, v sekci Vstupenky

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti