Upravit stránku
06. 11. 2023

Beksa vs. Opava


Atraktivní domácí dvojboj, v němž vyzveme během čtyř dnů oba dva finalisty minulého ročníku Kooperativa NBL, odstartujeme středečním zápasem s mistrovskou Opavou.

DOHRÁVKA 10. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (5/5) vs. BK Opava (7/3)
středa 8. 11. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Beksa se vrací před své fanoušky po dvou zápasech v hlavním městě, kde byla úspěšná z 50%: po přesvědčivé výhře na Slavii se dlouho držela ve hře o vítězství i v hale USK, leč nepovedená pětiminutovka v poslední čtvrtině (USK během ní nastřílel 15 bodů v řadě) veškeré naděje zhatila. "Odehráli jsme dobrý zápas na Slavii a dobrých 35 minut na USK. I když se nám na Folimance nepovedla koncovka, myslím si, že na našem výkonu z větší části tohoto utkání můžeme stavět," domnívá se pardubický trenér Vanja Miljković.

Opavě patří po deseti odehraných zápasech 2. místo (shodnou bilanci výher a porážek 7/3 mají i třetí Ústí n. L. a čtvrtý USK Praha). Slezané vstoupili do nového ročníku NBL šesti výhrami v řadě (!), následující tři duely - už v době, kdy rozehráli svůj part v Basketball Champions League - ale ztratili: v Písku, s Nymburkem a Kolíně. O víkendu se však vrátili zpět na vítěznou vlnu, a to velmi razantně: vicemistrovský Děčín složili drtivě 116:91 (nejvíce bodů Opavy: )!! "Víme, jak kvalitním týmem Opava je. Poprávu vyhrála minulý ligový ročník a momentálně figuruje na druhé pozici," řekl o soupeři kouč Beksy.

"Má velmi širokou soupisku, takže trenéři můžou točit na palubovce velký počet hráčů, navíc jejich velkou doménou jsou obrovské zkušenosti většiny hráčů," charakterizoval nejbližšího soka. "Uvědomujeme si, že nás čeká velmi náročné utkání, ale chceme jej zvládnout co možná nejlépe!" Jaký faktor bude podle pardubického trenéra zásadní? "Týmová hra," odpověděl pohotově. "O tom - o naší týmové hře - bude středeční zápas. Je potřeba, abychom hrál jako jeden tým, dobře si půjčovali balón, zkrátka abychom na hřišti měli správnou chemii. Věřím, že fanoušci uvidí velmi zajímavé utkání s dobrým koncem pro Beksu," dodal Vanja Miljković.

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločasy: vystoupení Pohybového studia Hroch Pardubice, divácká soutěž o dort od Cukrárny v Pernštýnské

"Věřím, že budeme hrát s velkou energií,"
říká rozehrávač Petr Šafarčík

Peco, momentálně se bohužel potýkáme s personálními problémy. Vinou zdravotních potíží několika hráčů hrajeme v určitých pasážích zápasů v atypických sestavách, ne všichni hráči hrají na svých pozicích. Jak velký limit naší hry to je, případně potřebujeme si na to zvyknout?
"Každopádně je to o zvyku. A je docela jedno, jestli je to limit, nebo ne. Situace je prostě teď taková a my se s tím musíme poprat, přizpůsobit se tomu už na tréninku. Věřím, že to potom zvládneme přenést i do zápasů, které nás čekají."

Ve středu vyzveme úřadující ligové šampióny. Pokud jde o intenzitu hry, energii, bude utkání s Opavou podobné tomu sobotnímu na palubovce USK Praha?
"Já doufám, že se hlavně budeme maximálně soustředit na nás, na to, s jakou energií nastupujeme my! (důrazně) Tím bychom měli dokázat otupit hru Opavy. Věřím, že doma, před našimi fanoušky, budeme hrát s velkou energií a našeho soupeře tím zaskočíme. Nechceme se ohlížet na to, jak bude hrát Opava, chceme se koncentrovat na nás!"

Jaké další faktory bys označil za klíčové? Na koho a na co z opavské hry je třeba si dát největší pozor?
"V Opavě se nic zásadního nemění. Možná bych zmínil, že v této sezoně mají dominantnějšího pivota. Poté, co odešel Markusson, od toho v minulé sezoně trošku upustili, ale v této sezoně zatím hraje výborně Šimon Puršl. Mě osobně obrovsky překvapil, takže na něj si musíme dát velký pozor, ale jinak jejich hra zůstává vesměs stejná. Hrají rychlý basket, jednoduchý, kolektivní, v hodně hráčích chodí na útočný doskok. To jsou základní faktory, kterých se drží už několik let."

Po dvou zápasech venku teď odehrajeme dvě utkání po sobě doma, ovšem poté přijde více než 5týdenní domácí pauza a série 4 venkovních utkání. Věříš a očekáváš, že i z tohoto důvodu bude ve středu plná hala?
"Očekávám. Stejná natěšenost je i u mě, protože následná pauza bude opravdu dlouhá. Za to určitě nikdo není rád, obzvlášť já. Na nejbližší zápasy se moc těším a doufám, že přijde co nejvíce našich fanoušků a budou nás podporovat tak, jak to umějí. Věřím, že společně to dotáhneme ke dvěma vítězstvím."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti