Upravit stránku
28. 02. 2020

Beksa vs. Olomoucko


Osmnáctidenní reprezentační přestávka je u konce, kolotoč Kooperativa NBL se znovu roztáčí naplno. Beksa má před sebou domácí zápas s Olomouckem, které ještě letos neporazila.

4. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (13/12) vs. BK Olomoucko (15/10)
sobota 29. 2. v 17:30, Sportovní hala Dašická

Druhé reprezentační okno v letošní sezoně nám přišlo vhod.

Na přelomu základní a nadstavbové části jsme totiž prohráli čtyři utkání v řadě (v Děčíně, Nymburku, s USK Praha v Ústí n. L.), i vinou nevídaných zdravotních trablů. Trenérům totiž ve zmiňovaném období postupně vypadli ze sestavy minimálně na jeden zápas osoví muži Viktor Půlpán, Radek Nečas, Ondřej Kohout, Ozren Pavlovič a David Škranc! V dvouapůltýdenní pauze se většina hráčů stihla dát zdravotně dohromady, a tak v druhém domácím duelu v nadstavbě už by měl scházet pouze pivot Ondřej Kohout, jenž bude mimo hru ještě několik týdnů. Ostatní opory by již měly být připraveny, byť s určitým herním mankem.

Zatímco náš tým si po zmíněných čtyřech prohrách výrazně pohoršil a s jen mírně pozitivní bilancí 13/12 mu v tabulce skupiny A1 patří šesté místo (shodnou bilanci má i sedmý USK Praha), Olomoucko zvládlo všechna tři únorová utkání úspěšně - postupně porazilo Svitavy, USK (venku) a Děčín - a vylepšilo svoji bilanci na 15/10. I hanácký tým však prošel turbulentním obdobím, neboť klub nejprve opustil Javonte Douglas a zanedlouho se zranil další klíčový muž Malik Morgan. Vedení Olomoucka proto přivedlo na měsíční try-out americkou dvojici Duke Shelton-L. J. Rose.

"Pro nás se ale v zásadě nic nemění: musíme je prostě pokrýt, stejně jako když v Olomoucku hráli Douglas s Morganem," podotkl Adam Konvalinka, asistent pardubického trenéra Scalabroniho. Kromě výše zmíněných nových zahraničních akvizic patří ke klíčovým hráčům našeho soupeře reprezentační křídelník Lukáš Palyza (průměr 19,8 bodu, úspěšnost tříbodové střelby 36,6% - 67/183), pivot Igor Josipovič (12,4 bodu) a rozehrávač Radovan Kouřil (9,6 bodu + 6,6 asistence), dalšími osovými muži jsou Ondřej Sehnal (6 bodů, trojky 39,3% - 24/61), František Váňa (5,8 bodu) či Michal Norwa (4,2 bodu).

Obě vzájemná utkání v základní části jsme bohužel prohráli.

Nejprve v Pardubicích 63:83 (nejvíce bodů: Potoček 13, Škranc 10... - Palyza 19, Morgan 14, Josipovič 12, Kouřil 10...), poté i v Prostějově, kde domácí tým zvítězil 82:69 (Morgan 27, Palyza 15, Josipovič 13, Kouřil 13... - Švrdlík 22, Půlpán 19, Škranc 12…). Motivace je tedy naprosto jasná: poprvé v sezoně porazit Olomoucko a zároveň zapsat první výhru v nadstavbové části NBL!

3 otázky pro asistenta trenéra Adama Konvalinku

Jak důležitá je pro nás nadcházející fáze soutěže, i s ohledem na aktuální vyrovnanost skupiny A1, v níž týmy mezi 4. a 7. místem od sebe dělí jen dvě vítězství?
"Repre pauza pro nás přišla ve vhodný čas, bylo třeba doléčit bolístky, potrénovat a připravit se na vrchol sezony. Skupina A1 je opravdu hodně vyrovnaná, počítá se každé vítězství. Rádi bychom zaútočili na první čtyřku, bylo by super začínat play-off na domácí půdě. Na druhou stranu situace je taková, že bychom nemuseli panikařit ani v případě, kdyby to náhodou nevyšlo, protože týmy mezi druhým a osmým místem jsou neskutečně vyrovnané."

Olomoucká sestava se proměnila na dvou klíčových pozicích. Co nového vnášejí do hry noví američtí hráči a co tyto změny znamenají pro nás?
"Noví dva Američané v týmu Olomoucka zatím odehráli pouze jedno utkání proti Děčínu. Čísla měli zajímavá, takže lze říci, že to určitě budou nové zbraně a jejich tým na ně bude hodně spoléhat. Pro nás se ale v zásadě nic nemění: musíme je prostě pokrýt, stejně jako když v Olomoucku hráli Douglas s Morganem. Pokud se nám podaří udržet je pod tlakem a eliminujeme jejich sílu, tak máme velkou šanci na vítězství."

Jaké další faktory budou klíčové pro příznivý výsledek zápasu?
"Pro nás je důležité, že se po zranění zapojila do plného tréninku většina z marodů, jen Ondra Kohout bude ještě chvilku odpočívat. To pro nás znamená, že se můžeme koncentrovat na sebe a na vlastní výkon a neřešit nouzová řešení na soupeře. Rozhodne doskok a nasazení. Jelikož hrajeme doma, tak věřím, že vítězství urveme!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti