Upravit stránku
05. 03. 2019

Beksa vs. Olomoucko


Dva týmy se shodnou bilancí výher a porážek. Tabulkoví sousedé. Beksa vs. Olomoucko. Středeční utkání slibuje atraktivní, napínavou podívanou!

4. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (14/11) vs. BK Olomoucko (14/11)
středa 6. 3. v 18 hodin, SH Dašická

Už počtvrté na sebe v letošní sezoně narazí basketbalisté Pardubic a Olomoucka: dvakrát se potkali v základní části Kooperativa NBL (vždy uspěl domácí tým), jednou v Českém poháru (postoupilo Olomoucko). “V této fázi sezony už se všechny týmy velice dobře znají, a tak o výsledcích budou mnohdy rozhodovat malé detaily, například kdo bude lépe doskakovat, nebo kdo bude lépe zvládat přechodovou fázi z útoku do obrany,” podotýká kouč Levell Sanders. “Olomoucko je právě v těchto činnostech velmi silné. My musíme být absolutně koncentrováni a připraveni na to, abychom hostujícím hráčům zabránili dělat co, v čem jsou dobří,”  zdůrazňuje Ell.

Vstupenky na utkání můžete zakoupit zde.

O druhé vítězství v A1

Jedna výhra a dvě porážky. Taková je prozatímní bilance Beksy v nadstavbové části Kooperativa NBL. Po těsné, jednobodové porážce v Brně a domácím vítězství nad Opavou, jsme v minulém kole ve značně oslabené sestavě (bez Richarda Williamse, Donovana Jacksona, Viktora Půlpána a Davida Škrance, naopak poprvé již s Evanem Singletarym) nestačili na Svitavy. Olomoucko prohrálo oba své poslední ligové zápasy. Pokaždé sice nastřílelo 94 bodů, ovšem před reprezentační pauzou inkasovalo v Ústí 95 bodů a o víkendu doma od Nymburku 98. K senzačnímu pokoření dosud stoprocentních obhájců titulu nepomohlo ani 30 bodů Javonteho Douglase.

Nelze si nevšimnout, že Olomoucko má dva naprosto jednoznačné ofenzívní lídry. “Mají ve svém středu dva nejlepší střelce ligy,” poukázal pardubický trenér na produktivní dvojici Javonte Douglas-Lukáš Palyza. První jmenovaný střílí v průměru 22,1 bodu, druhý 20,9!!! “Zápas pro ně musíme udělat co nejtěžší,” ví Ell, jenž nepochybuje o tom, že jeho hráči budou mít velkou motivaci zvládnout utkání co nejlépe. “Po dlouhé přestávce budeme hrát doma a toho budeme chtít využít!”

Beksa Kiosek

Pokud se ve Sportovní hale Dašická připojíte na Wi-Fi Beksa Kiosek, můžete:

  • hlasovat pro Hráče utkání z týmu Beksy
  • zakoupit si vstupenku na další domácí zápas
  • sledovat facebookový profil Beksy, na němž o jedné z přestávek proběhne soutěž o zajímavou cenu
  • připojit se ke sledování Beksa TV (poslechnout si přestávkové rozhovory či přehrát opakované záběry)

3 otázky pro Kamila Švrdlíka

V neúspěšném sobotním derby ve Svitavách (71:63) byl jedním z mála hráčů Beksy, kterému to lidově řečeno “padalo”. Kamil Švrdlík proměnil 9 z třinácti střel z pole, včetně dvou trojek, ovšem ani jeho 20 bodů - stihl je nasázet za 20 minut ve hře! - neodvrátilo jedenáctou ligovou porážku. “Doufám, že v domácím prostředí se nám bude střelecky dařit více, a když k tomu přidáme stejnou bojovnost jako v derby, věřím, že pro nás toto utkání bude mít vítězný konec,” přeje si Kamil.

V poslední době hrajeme v atypických sestavách, zejména na perimetru, kde někteří hráči scházejí kvůli zranění, naopak přišel nový rozehrávač. Klade to na vás, hráče, vyšší nároky, abychom v tomto nestandardním režimu dokázali úspěšně fungovat?
“Je pravda, že teď hrajeme v hodně atypických sestavách. Když se pak navíc stane to, co před utkáním ve Svitavách, že Viktor Půlpán s námi trénoval a pak bohužel nemohl odehrát zápas, tak je to takový další šok… Kluci na perimetru jsou hozeni do ne zcela komfortních situací, nacházejí se na pozicích, kde nejsou zvyklí hrát. Evan Singletary s námi odtrénoval jediný trénink a pak musel vést tým v zápase skoro celých 40 minut… Jsou samozřejmě věci, které ma každý hráč naučené, ale o nějaké sehranosti, že bychom spolu hráli jak se říká poslepu, to teď rozhodně není.”

Ve Svitavách jsme jako tým stříleli s velmi nízkou úspěšností, nicméně na druhou stranu byla spousta pozitivních věcí na obranné polovině hřiště. Je to pro nás pozitivní moment směrem k nejbližším zápasům?
“Z toho pohledu, kolik jsme měli absencí, by se dalo říci, že jsme utkání ve Svitavách zvládli se ctí, ve hře o výhru jsme byli skoro až do konce. Samozřejmě je ale velká škoda, že jsme to nedotáhli… Pozitivní bylo, že jsme měli spoustu útočných doskoků, řekl bych, že bojovnost byla výborná, v obraně jsme to také zvládli dobře. Kdybychom měli aspoň průměrnou úspěšnost střelby, tak jsme zcela určitě vyhráli. Teď musíme být schopni odehrát se stejným nasazením a odhodláním i další zápasy, ve kterých se nám, doufejme, už bude více dařit i střelecky, což se projeví na výsledku.”

S Olomouckem jsme dvakrát za sebou prohráli. Byla to pokaždé úplně jiná utkání, nicméně co je v zápasech s tímto týmem klíčové, abychom byli úspěšní?
“Utkáme se spolu už počtvrté, takže víme, co od nich čekat. Zatím sice nevíme, v jaké sestavě budeme hrát (rozhovor vznikal v pondělí odpoledne - pozn. aut.), ale pokud zopakujeme bojovnost, jakou jsme předvedli ve Svitavách, myslím si, že budeme mít dobrou šanci zvítězit. Věřím totiž, že v domácím prostředí budeme mít podstatně lepší střelbu.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti