Upravit stránku
29. 03. 2018

Beksa vs. Nymburk


První Nymburk, druhá Beksa. Takové je aktuální pořadí skupiny A1 a zůstane stejné i po skončení nadstavby. V sobotu se oba týmy střetnou v Pardubicích.

9. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (21/9) vs. ČEZ Basketball Nymburk (30/0)
sobota 31. 3. v 18 hodin, SH Dašická

Postavení obou soupeřů už je neměnné.

Nymburk i nadále neochvějně vládne, drží si 100% bilanci.

Beksa si díky třem výhrám v řadě definitivně pojistila druhou příčku.

Skvělý test před play-off

Poslední domácí zápas v dlouhodobé části Kooperativa NBL bude pro pardubické basketbalisty zároveň tou nejtěžší možnou prověrkou - vyzvou totiž mnohonásobné české šampióny, v letošní sezoně na domácí scéně dosud neporažené basketbalisty Nymburka. K jejich pokoření měla nejblíže právě Beksa, která v závěru základní části prohrála v nymburské hale o jediný bod. Poslední vzájemný střet však vyzněl jednoznačně ve prospěch lídra tabulky, jež před dvěma týmy triumfoval v domácím prostředí o 38 bodů (scházeli nám Brandon Spearman, Scott Martin a David Škranc).

Náš tým poprvé v nadstavbové části NBL zvítězil dvakrát v řadě: nejprve v 6. kole přetlačil Opavu 93:92, o čtyři dny později ovládl derby se svitavskými Tury 69:55. Uprostřed tohoto týdne pak prodloužil svoji vítěznou šňůru na tři utkání, když uspěl na palubovce BK Olomoucko - ve třetí čtvrtině jsme vedli až o 26 bodů, a byť jsme velmi dobře rozehraný duel málem ztratili, v koncovce jsme uhájili tříbodovou výhru.

Nymburk je v letošním ročníku NBL stoprocentní - jeho aktuální ligová bilance zní 30/0. Nedávno si odvezl 19bodové vítězství z Děčína, kde triumfoval po výsledku 80:99, v tomto týdnu porazil Opavu 110:73 (nejvíce bodů: Peterka 22, Vyoral 19, Barac 16, Kříž 16, Davis 14...).

Doprovodný program

Time-outy vyplní vystoupení cheerleaders IM CHEER Pardubice. O přestávce mezi 1. a 2. poločasem vystoupí dívky Aerobic centra Pardubice, které se představí se skladbou Vanna be me. Autorkou choreagorafie je Alice Tomanová. V diváckých soutěžích budou hlavními cenami medovník od kavárny Nano café a vstupenky do Aquacentra Pardubice.

Podpora kampaně Vědět víc

Pardubický klub podpoří v rámci sobotního utkání s Nymburkem informační kampaň Vědět víc... - karcinom prsu.

Sleduj prsa má prostřednictvím aktivního pohybu podporovat prevenci karcinomu prsu. Za posledních deset let se právě podporou prevence podařilo snížit úmrtnost na toto onemocnění o 30 %. Akce je součástí informační kampaně Vědět víc... Karcinom prsu, která se pro veřejnost uskuteční ve čtvrtek 5. dubna od 14 do 18 hodin v Domě techniky v Pardubicích a nabídne prostor ptát se lékařů, právníků, sociálních pracovníků i těch, kteří mají s rakovinou vlastní zkušenost.

3 otázky pro trenéra Tomáše Bartoška

Jedná se o náš poslední domácí zápas v dlouhodobé části NBL. Chceme se i proto prezentovat co nejlepším výkonem, kvůli vlastnímu sebevědomí i fanouškům??
“Blíží se čas play-off, takže vše směřuje k těmto utkání. Velmi důležitá je stabilita a konzistence našich výkonů na co nejvyšší úrovni, jak z pohledu obrany, tak i útoku. Doma jsme velmi silní a sebevědomí a takovýto výkon chceme předvést i v posledním domácím utkání před play-off.  Svým výkonem budeme chtít potěšit i nalákat naše fanoušky na blížící se vrchol sezony.”

Sílu Nymburka jsme nedávno poznali, před 2 týdny na jeho palubovce jsme prohráli o 38 bodů. V jakých aspektech je třeba posunout náš výkon, abychom byli konkurenceschopní?
“Klíč bude v tom, nedat nymburským hráčům nic jednoduše, například aby využíval našich ztrát ke snadným košům, nebo útočných doskoků ke skórování z druhých šancí atd… V první řadě musíme zpomalit jeho rychlý protiútok, ) aby se nedostal do herní pohody a nezískal velké sebevědomí, protože v takovém případě se nymburští hráči velmi těžko zastavují. My naopak musíme hrát na útočné polovině hřiště se sebevědomím, agresivitou, ale i s trpělivostí.”

Přednosti nymburského týmu známe, jaké by měly být naše zbraně?
”Musíme začít u obrany. Dobrá týmová obrana a obranný doskok nás může posunout k jednoduchým košům z rychlého protiútoku. Samozřejmostí je bojovnost a důraz v osobních soubojích, tak, aby každý neutrální míč byl náš. V útoku jsem již zmiňoval potřebné sebevědomí a víru, že díky našim akcím a systémům si připravíme dobré střelecké pozice, které doma proměníme.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti