Upravit stránku
27. 12. 2019

Beksa vs. Královští sokoli


Konečně zase doma! Před vánočními svátky Beksa odehrála pět zápasů v řadě na soupeřových palubovkách, ovšem kalendářní rok 2019 uzavře domácím derby s Hradcem Králové.

16. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (9/6) vs. Kingspan Královští sokoli (4/11)
neděle 29. 12. v 17:30, SH Dašická

Beksa měla před vánočními svátky hodně napilno. Náročnou sérii šesti zápasů v patnácti dnech navíc absolvovala v silně nekompletním složení, tudíž je musela odehrát v užší rotaci. “Dlouhá řada utkání nás stála hodně sil, a proto nám vánoční pauza přišla vhod, hlavně pro regeneraci a načerpání nových sil do další fáze sezony,” podotkl asistent trenéra Adam Konvalinka. “Po hodně dlouhé době konečně nastoupíme na domácí palubovce, před našimi skvělými fanoušky, takže se všichni těšíme.”

Královští sokoli mají velice kvalitní útok, který střílí v průměru 82,6 bodu na zápas (Beksa 78), ovšem obranná fáze je o poznání horší, o čemž svědčí průměr 95,1 inkasovaného bodu (Beksa 74,5). “Hradec je nevyzpytatelný soupeř, který se opírá o osu Stamenkovič, Tresač, Lošonský a Sedmák,” vyjmenoval Konvalinka osové muže Kingspanu. “Mohou se spolehnout na slušnou úspěšnost v útoku a soupeřům škodí i svou zónovou obranou. Pro nás to znamená jediné: dobře se připravit po vánoční přestávce a předvést kvalitní výkon, který nám pomůže k vítězství.”

Jaké faktory budou podle pardubického asistenta klíčové pro příznivý vývoj i kýžený konečný výsledek nadcházejícího derby? “Je potřeba přibrzdit rozehrávače Stamenkoviče, který vládne celé lize v asistencích. Budeme ho chtít dostávat pod tlak, aby nemohl jednoduše tvořit pro ostatní spoluhráče. Dále musíme zabojovat na doskoku a vyrážet do rychlých protiútoků, abychom soupeři nedali šanci a čas k postavení zónové obrany,” doplnil Adam Konvalinka.

Doprovodný program

O přestávce mezi poločasy vás budou bavit dámy z Aerobic Centra Pardubice, pod vedením Alice Tomanové. Aerobic Centrum Pardubice již téměř 25 let připravuje s juniorkami soutěžní vystoupení v kategorii komerčního aerobiku a pódiových skladeb, účastní se místních i celorepublikových soutěží a daří se jim obsazovat medailové pozice. Vystoupení nese název Wanna be me. V divácké soutěži bude hlavní cenou kalendář Beksy pro rok 2020 (kalendář bude taktéž v prodeji ve Fan shopu), o přestávkách mezi čtvrtinami se můžete těšit na vystoupení JTEKT cheerleaders.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti