Upravit stránku
04. 10. 2023

Beksa vs. Jämtland


Zápas o naději. Chtějí-li si pardubičtí basketbalisté udržet šanci na postup do základní fáze FIBA Europe Cupu, nutně potřebují porazit v dnešním kvalifikačním duelu švédský Jämtland, pokud možno co nejvyšším rozdílem.

KVALIFIKACE FIBA EUROPE CUPU, SKUPINA G:

BK KVIS Pardubice vs. Jämtland Basket
středa 4. 10. v 19:00 | Östersunds Sporthall

Favorizovanou španělskou Zaragozu jsme v úterním úvodním duelu dlouho drželi v šachu.

V průběhu prvního poločasu jsme vedli až o 9 bodů, ve třetí čtvrtině dokonce o 11, jenže závěr lépe zvládl soupeř.

Navzdory porážce ale stále zůstáváme ve hře o postup. "Pořád máme o co hrát!," burcuje rozehrávač Petr Šafarčík. "Rozhodně si půjdeme pro výhru! A chceme skončit v bodovém plusu, což znamená vyhrát o 7 a více bodů," nastínil jeden z lídrů Beksy, za čím si jeho tým proti domácímu Jämtlandu půjde. "Myslím si, že to je v našich silách," zdůraznil Peca.

Pro švédský tým půjde o první kvalifikační utkání. V domácí nejvyšší soutěži má po dvou odehraných zápasech vyrovnanou bilanci 1 - 1: nejprve podlehl na palubovce Borasu 70:78 (nejvíce bodů Jämtlandu: Casero-Ortiz 21, Zekovič 14, LeDay 13, Thamba 12...), poté přehrál ve své hale Luleu 85:59 (nejvíce bodů Jämtlandu: Holder 25, LeDay 23, Johansson 10...).

"Jämtlandu chyběl v prvním kole švédské ligy klíčový americký rozehrávač Tra Holder a bylo to vidět. Do druhého duelu s Luleou už nastoupil a pomohl k výhře 25 body," označil trenér Dino Repeša klíčového muže švédského celku.

O které další hráče se hostitelé opírají? "Kromě něj je stěžejním hráčem domácích velmi kvalitní pivot Florent Thamba z Konga. Právě eliminace jejich spolupráce bude z pohledu obrany naprosto klíčová," řekl dále kouč Beksy. "Stejně jako Zaragoza, i Jämtland bude mít oproti nám výhodu, protože o víkendu nehrál utkání ve švédské lize, takže měl víc času na přípravu. My musíme především co nejkvalitněji bránit, abychom měli šanci na úspěšný výsledek," dodal Dino Repeša.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti