Upravit stránku
23. 03. 2016

Beksa jede na půdu "nového" Brna


V netradičním čtvrtečním termínu budou pardubičtí basketbalisté usilovat o páté vítězství za sebou. Čeká je cesta do Brna, které se nedávno odpoutalo z posledního místa.

41. KOLO KOOPERATIVA NBL:

mmcité Brno (10/27) vs. BK JIP Pardubice (24/14)
čtvrtek 25. 3. v 18:30

Brněnští basketbalisté, kteří se po většinu základní části dívali všem soupeřům na záda z poslední 12. příčky, momentálně figurují na 11. místě, s náskokem jedné výhry před dvanáctým Jindřichovým Hradcem.

Co stojí za zlepšením mmcité?

Zjevné příčiny jsou tři.

1. Značná proměna hráčského kádru. Na začátku března přišedší americký rozehrávač Michael Ojo dosud odehrál šest utkání, ve všech zapsal dvouciferný počet bodů (hned při své premiéře nasypal Děčínu 23 bodů!) a aktuálně je nejlepším týmovým střelcem s průměrem 16,3 bodu (+3,7 asistence). Druhým novicem je jeho krajan Ernest Zeigler, jenž stihl od poloviny února devět zápasů a průměrně přispívá 13,7 bodu a 6,6 doskoku.

2. Změna trenéra - Tomáše Pětivlase nahradil Zoran Helbich.

3. Domácí prostředí. Zatímco na soupeřových palubovkách tým mmcité celou sezonu výhradně prohrával - celkem venku ztratil už 18 utkání! -, ve své hale má výrazně příznivější, a dokonce mírně aktivní bilanci 10/9!!! Ve své hale Brňané ovládli čtyři předchozí duely v řadě (nad Děčínem, Opavou, USK a Ostravou!!).

Včerejší duel v Ústí n. L. mu sice střelecky nevyšel (4 body, trojky 0/6), ale v předchozích třech vítězných duelech proměnil 11 tříbodových pokusů a zapsal v nich celkem 62 bodů! "Co se týče obrany, stále budeme lpět na zásadách, které si říkáme, nebudeme chtít soupeři dovolit jednoduchá zakončení," uvedl Tomáš Bartošek.

V útočné fázi to Bekse v březnu šlape, v posledních čtyřech duelech sázela v průměru přes 92 bodů! "Musíme pokračovat v tom, co se nám dařilo v posledních zápasech, kdy jsme dobře spolupracovali s podkošovými hráči a tím otvírali střelecké pozice na perimetru. Naše hra je tím vyvážená, což se velmi těžko brání," doplnil trenér Pardubic.

JIP bude i nadále postrádat zraněné Josefa Příhonského, Ondřeje Kohouta a Tomáše Šoukala, do hry nejspíš stále nezasáhne ani rozehrávač Viktor Půlpán.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti