Upravit stránku
06. 10. 2016

Beksa jde na Ústí. Již v pátek


Poutavý souboj aktuálně dvou nejlepších střelců celé ligy nabídne páteční předehrávka 5. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a ústeckou Slunetou.

5. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (3/1) vs. Sluneta Ústí n. L. (2/2)
pátek 7. 10. v 17 hodin, SH Dašická

Dominez Burnett.

Jediná nová pardubická akvizice přesvědčovala o svých kvalitách již v přípravě a na startu Kooperativa NBL září.

Prezentuje se konstantní výkonností na obou polovinách hřiště. V každém doposud odehraném utkání vysázel mezi 18 a 26 body (!!), v každém trefil alespoň dvě trojky (sází je se skvělou úspěšností 50% - 9/18) a v obraně získal alespoň 3 míče!!! Po čtyřech kolech si drží exkluzivní průměry 22 bodů + 5 doskoků + 4,5 získaného míče!!!

Ladislav Pecka.

Zkušený podkošový hráč, coby jeden z lídrů Slunety, nastřílel Opavě, Prostějovu a Kolínu mezi 14 a 16 body. Ve 2. kole však předvedl doslova fenomenální představení, když v utkání proti svitavským Turům zapsal ceněný double-double - a ne ledajaký: 42 bodů + 20 doskoků!!! Trojky nestřílí (dosud nevyslal žádný pokus z perimetru), ale z dvojek pálí s parádní úspěšností 67%. Jeho aktuální průměry činí 21,5 bodu + 12,3 doskoku (z toho 3,8 v útoku).

Rozhovor s koučem Levellem Sandersem

Ústí má ve svém středu kvalitní ofenzivní hráče, včetně nejlepšího střelce loňského ročníku Igrutinoviče. S jakým herním stylem se setkáme?
"Díval jsem se na dva jejich zápasy, s Prostějovem a Kolínem. Je zajímavé, že v této sezoně chce každý tým hrát rychle. (pousmál se) Ústí, když má na pozici 4 třeba Pecku nebo Šmída a na pozici 5 Abercrombieho, doskočí míč a hodně rychle jdou dopředu. Mají dobrý tým a když jim dovolíme hrát jejich hru, můžeme mít problém. Důležitá věc tedy bude naše přechodová fáze, do obrany se budeme muset vracet hodně rychle."

Do zápasu se Slunetou jdeme po utkání s Nymburkem, která se standardně hrají ve vyšším tempu než ostatní ligové zápasy. Může to být v tomto směru výhoda?
"Ano, určitě. I Ústí, v zápasech, které jsem viděl, hrálo agresivně, s tlakem na míč, něco podobného, co hraje Nymburk. Souhlasím tedy, že je to dobrý soupeř hned po Nymburku, protože teď máme návyk na tento styl hry."

Často hovoříme o nutnosti omezit míčové ztráty, což se nám zatím daří jen v určitých pasážích jednotlivých utkání. Oproti tomu je třeba vyzvednout aktivní obranu: v počtu získaných míčů jsme suverénně nejlepší v celé lize. Jste s tímto spokojen a měla by to být naše doména i proti Slunetě?
"Musí být! Musíme hrát náš styl a to je právě tohle. Je jedno, jestli hrajeme proti Ústí, nebo proti někomu jinému. Takhle chceme hrát každý zápas. Navíc já si myslím, že i v tomhle ještě máme rezervy, v tlaku na soupeře můžeme být ještě lepší. S hráči jsem o tom mluvil. Když vyvíjíme na soupeře neustálý tlak, hodně hráčů s tím má velký problém, protože na to nejsou zvyklí. Chceme v tom pokračovat a zlepšovat se."

Jak je na tom před utkáním Beksa?

Rozehrávač Lamb Autrey, jenž předchozí domácí utkání s Prostějovem vynechal kvůli zranění kotníku, už je zpátky ve hře, připraven je i další rozehrávač Lukáš Kotas. Mimo zápasovou sestavu tak i nadále zůstávají Dušan Pandula s Josefem Příhonským.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti