Upravit stránku
09. 11. 2020

Backstage: T. Tkadlec


Beksa-kalendář, verze 2021, vznikal v průběhu září a října v areálu Pardubického závodiště. V seriálu Backstage se dozvíte, jak si jednotliví hráči užívali focení v tomto nevšedním prostředí.

Proč nový kalendář pardubického klubu vznikal právě v areálu Pardubického závodiště?

Kůň ve znaku, dlouhá, bohatá a inspirující historie, ale i úspěšná současnost. To vše a ještě mnohem víc spojuje basketbal a dostihy v Pardubicích. Díky ojedinělé sérii zcela unikátních fotografií z dílny pardubického fotografa Petra Šedivého se můžete těšit na další ze série výjimečných kalendářů Beksy, přičemž ten nadcházející nese výstižný název Společné geny.

Kalendář bude v prodeji již od začátku listopadu.

Tomáš Tkadlec: Smečování do Taxisu? Výsledek bude geniální

Jaký je tvůj vztah ke zvířatům?
"Můj vztah ke zvířatům je určitě pozitivní. Odmalička jsme měli doma spoustu zvířat: od různých želv, přes tarantule až po kočku, kterou si pořídil bratr, než se od nás odstěhoval."

Už jsi měl nějakou předchozí zkušenost s koňmi?
"Já jsem Chrudimák a kousek od Chrudimi máme Slatiňany, kde je přístup ke koním vcelku dostupný, takže nějaké zkušenosti s koňmi mám, ale v životě jsem na koni nejel."

Když si vzpomeneš na fotografování tvé scény pro kalendář, jak jsi ji prožíval?
"Na focení jsem se těšil. Myslím si, že jsem jediný, kdo má na fotce basketbalový koš, čehož si cením, protože přece jenom děláme basket. Je mi ctí být tím hráčem, který má na fotografii v kalendáři basketbalový koš. V neposlední řadě musím zmínit Taxisův příkop - to je prostě legenda. Troufám si říct, že jsem jediný člověk, který zasmečoval do Taxisu." (pousmál se)

Bylo pro tebe focení v něčem složité?
"Focení jsem si moc užil, myslím si, že jsme si ho užili všichni. Co se týče samotné fotky, skákal jsem z vrchu přímo do Taxisu, a protože bylo ráno a tráva byla orosená, dával jsem si pozor hlavně na dopad, který nebyl úplně nejbezpečnější. Všechno ale dopadlo dobře a věřím, že výsledek bude geniální." (znovu se usmál)

Donesly se k tobě ohlasy od některých spoluhráčů, co se týče focení kalendáře?
"Ohlasy v šatně byly v tom smyslu, že to bylo neskutečné, všichni jsme si to užili. Troufám si říct, že moje fotka bude nejzajímavější: je tam Taxis, je tam koš, a to všechno dohromady na dostihovém závodišti, takže tahle fotografie je největší pojitel všech "komponentů", které kalendář obsahuje."

Proč by si podle tebe fanoušci měli koupit nový kalendář Beksy?
"Já si myslím, že naši opravdoví fanoušci nepotřebují žádnou extra motivaci, aby si koupili nový kalendář. Pro váhavce dodám, že si troufám říct, že nový kalendář bude jeden z nejlepších, už jenom proto, že je prvním, kde se objevím já." (usmál se)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti