16. 04. 2022

Ani napodruhé

Ani vedení o 16 bodů z druhé čtvrtiny nestačilo Bekse k tomu, aby ve druhém utkání v Brně uspěla, a tak se čtvrtfinálová série po Velikonocích přestěhuje do Pardubic za stavu 2-0 pro soupeře.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 2:

Basket Brno vs. BK Pardubice 98:92
(23:27, 27:27, 24:19, 24:19)

Stav série: 2 - 0

Dlouho to vypadalo slibně, mnohem lépe než v pátečním zahajovacím utkání. V prvním poločase jsme postupně navýšili naše vedení až na 16 bodů, jenže následný krátkodobý výpadek, kterého domácí využili k rychlé šňůře 12:0, veškeré naše počáteční snažení zhatil. Brňané výrazně zagresivnili obranu, momentum se přelilo na jejich stranu a ačkoliv jsme bojovali až do konce, na kýžené srovnání série jsme bohužel nedosáhli. "Dnes jsme odehráli velmi dobrý první poločas, ale škoda posledních pěti minut. Brno změnilo svou hru, začalo hrát agresivněji, na hranici faulů, ale kouč Dino Repeša a celý tým Beksy se adaptuje na fyzický basketbal. Uvidíme, jak to skončí v úterý," uvedl trenér Dino Repeša.

Stejně jako v pátek, i o den později jsme měli výtečný start, tentokrát jsme však udrželi konstantní výkon mnohem déle. Naši ofenzívu táhl především rozparáděný Petr Šafarčík, jenž za úvodních 9 minut stihl nasypat do brněnského koše 13 bodů (!) a potáhl nás k průběžnému vedení 18:25. Hned na startu druhé čtvrtiny nám Tomáš Vyoral košem s faulem a záhy Petr Šafarčík přesnou trojkou poprvé dali dvouciferný náskok, který do 15. minuty narostl až na slibných 16 bodů (30:46)! Domácí reagovali vytaženou obranou s přechodem do zóny, čímž nám značně ztížili tvorbu kvalitních střeleckých pozic a po velmi rychlé šňůře 12:0 za pouhé 2 minuty!) už nám znovu dýchali na záda. V 19. minutě Danilo Djuričič zpoza tříbodového oblouku přitáhl svůj tým na rozdíl jediného koše (48:50) a nakonec jsme si nesli do druhého poločasu "jen" čtyřbodové vedení.

Když v prvním útoku ve třetí čtvrtině přesně zacílil z dálky David Pekárek (50:57), vypadalo to, že i po přestávce navážeme na povedený vstup do zápasu. Domácí ale kontrovali 10 body v řadě a po dlouhé době překlopili průběžný stav na svou stranu. Pasáž od 15. do 24. minuty skončila 31:11... Po polovině třetí části hry jsme se ještě dvakrát dostali do těsného vedení (66:67 a 68:69) a ještě 6 minut před koncem jsme byli pozadu o jediný koš (81:78), ovšem v kritickém úseku se obsadili do hlavní role Richard Bálint s Viktorem Půlpánem: třemi trojkami (Bálint 2 a Půlpán 1) v rozmezí pouhých 70 sekund (!) zajistili svému týmu klíčový a definitivní trhák (90:78).

"Myslím, že dneska jsme hráli mnohem lépe než včera, ale trápí nás obrana. Nemůžeme dostat 98 bodů a doufat v to, že Brno přestřílíme, navíc venku," hodnotil zápas kapitán Kamil Švrdlík. "Tohle bude náš hlavní úkol do dalších zápasů doma. Musíme lépe bránit, potom můžeme pomýšlet na vítězství," zdůraznil jeden ze čtyř dvouciferných střelců Beksy.

Statistiky jsou k dispozici na webu nbl.basketball.

Série se přesouvá do Pardubic

Po velikonočních svátcích se čtvrtfinálová série přesune do Pardubic, zápasy číslo 3 a 4 se odehrají ve Sportovní hale Dašická v úterý 19. dubna a ve středu 20. dubna, vždy od 17:30. Vstupenky můžete zakoupit přes internet zde.