Upravit stránku
26. 03. 2024

A1: Ústí vs. Beksa


Podruhé v letošní sezoně uspět na ústecké palubovce a nedopustit třetí porážku v řadě. S tímto cílem pardubičtí basketbalisté odcestují na sever Čech k duelu v hale rozjeté SLUNETY.

12. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

SLUNETA Ústí n. L. (22/11) vs. BK KVIS Pardubice (18/15)
středa 27. 3. v 18:00 | Sportcentrum SLUNETA

Minulý týden nám bohužel výsledkově - a po většinu času ani herně - vůbec nevyšel. Čtyři dny po středeční nečekané domácí porážce s Kolínem jsme si nespravili chuť ani v neděli proti favorizovanému Nymburku, tedy týmu, který náš nejbližší soupeř dokázal v letošní sezoně ve své hale již dvakrát porazit! SLUNETA si užívá parádní sezonu a nedlouho před koncem dlouhodobé části NBL zcela po zásluze figuruje v průběžné tabulce na 2. místě. V nadstavbě ovládla 8 z předcházejících 11 zápasů, přičemž na domácí palubovce uspěla ve všech pěti duelech!!!

Ale pozor, Beksa má s Ústím v letošním ročníku pozitivní bilanci 2 - 1, když po úvodní říjnové domácí porážce zvítězila jak v polovině prosince na severu Čech, tak - velmi citelně oslabena - překvapivě i na konci února před svými fanoušky 92:74! "V posledním vzájemném utkání jsme uhráli výborný výsledek, ale řekl bych, že by bylo hodně nerealistické si myslet, že si pojedeme do Ústí pro stejný. Očekávám, že domácí budou mít velkou motivaci, aby nám tuto porážku oplatili," předeslal trenér Vanja Miljković. "Ústečtí mají výborný tým s pěti skvělými Američany. Spoléhají se především na ně, na jejich individuální kvality, takže klíčem k našemu úspěchu bude obrana, co možná nejlepší eliminace individuálních kvalit těchto hráčů," řekl dále kouč Beksy.

Hlavními ofenzívními hrozbami jsou rozehrávači Ty Nichols a Lamb Autrey. První průměrně zapisuje 21,4 bodu + 5,4 asistence, druhý 16,3 bodu + 5,1 asistence. Dalšími dvěma dvoucifernými střelci SLUNETY jsou ostřílený pivot Ladislav Pecka (15 bodů + 7,9 doskoku) a Kristopher Martin (10,9 bodu), k osovým mužům dále patří Maverick Rowan (8,6 bodu), Delvon Johnson (6,8 bodu) a rozehrávač Martin Nábělek (5,8 bodu). "Náš hlavní cíl, kterým bylo hrát play-off bez nutnosti absolvovat předkolo, jsme už splnili. Samozřejmě chceme být úspěšní a udělat maximum pro výhru, nicméně momentálně je pro nás prioritou, abychom předváděli takovou hru, jakou se chceme prezentovat v blížící se rozhodující fázi sezony," dodal Vanja Miljković, jenž bude opět postrádat zraněné Tomáše Vyorala a Tyereho Marshalla.

"Nesmíme se nechat porážet v situacích 1/1," zdůrazňuje David Pekárek

Peky, máme za sebou dvě domácí utkání, která jsme prohráli, přičemž naše hra v nich snesla přísnější měřítko tak 2 až 3 čtvrtiny. K čemu je potřeba se vrátit?
"Předchozí dvě porážky musíme hodit za hlavu. Teď je potřeba, abychom se vrátili k dobré obraně, která nás zdobila v předcházejících úspěšných zápasech."

Ústí se momentálně daří, zvítězilo např. proti Nymburku či v Děčíně. Jak v současnosti vnímáš tento tým?
"Zdá se, že ke konci nadstavby opravdu chytili dobrou formu. Útok mají založený na pěti cizincích a Láďovi Peckovi, takže o práci na obranné polovině hřiště určitě budeme mít postaráno. Věřím ale, že proti Ústí zase dokážeme zahrát dobrý zápas, tak jako jsme to opakovaně dokázali v nedávné minulosti."

Hlavní ústečtí rozehrávači, Nichols s Autreym, se v každém utkání skládají dohromady na bezmála 40 bodů a 11 asistencí. Představují právě oni dva největší nebezpečí pro naši obranu?
"Tito dva hráči hrají konzistentně velmi dobře, po celou sezonu podávají velmi slušné výkony. Není to ale jen o nich. Ještě bych zmínil například Mavericka Rowana, kterému se začalo dařit. V poslední době odehrál několik výborných utkání, takže i na něj si určitě musíme dát velký pozor."

Už jsi hovořil o nutnosti opětovného zkvalitnění naší hry na obranné polovině hřiště. Co konkrétně je potřeba zlepšit?
"Hodně to bude o obraně 1 na 1, v těchto situacích se nesmíme nechat lehce porážet. Také bude potřeba, abychom si dokázali pomoct jak ze slabé strany, tak při kombinacích pick-and-roll. Musíme být naprosto precizní v našich rotacích. 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti